Maj 13, 2024, 07:26:48 am

Autor Wątek: Wkrętarki Festool pytanie :)  (Przeczytany 2289 razy)

Offline Michoł

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Wkrętarki Festool pytanie :)
« dnia: Luty 10, 2014, 20:11:50 pm »
Witam, pytanie do osób zaznajomionych od strony technicznej z wkrętarkami Festoola.
Zastanawiam się czy model T15 lub C15 posiadają te same silniki co T12 i C12 a różnią się tylko napięciem akumulatora, czy może sa to zupełnie inne konstrukcje?
Posiadam model T 15 ale jest on jak dla mnie mało poręczny a w codziennej pracy nie jest mi taka moc potrzebna, bardziej liczy się dla mnie ergonomia. Zastanawiam się nad przesiadką na model C12, który jest lżejszy o 300gr od T15... Myślałem też o modelu CXS ale wydaje mi się on zbyt słaby w stosunku do konkurencji innych firm, np Makity i modelu DF330DWE który także posiadam. Pytanie na ile wiarygodne są dane techniczne na stronach producentów? Kolejne nurtujące mnie pytanie dotyczy wagi wkrętarek Festoola podanej na stronie producenta, mianowicie czy podana waga jest wagą urządzenia bez osprzętu czy może jest to waga urządzenia z np futerkiem, które jak wiadomo może znacząco podnieść wagę sprzętu.
Jarku w twoim warsztacie masz chyba wszystkie modele Festoola, może mógłbyś sprawdzić co i jak, porównać, przełożyć akumulatory z mniejszej do większej... Zachęcam do dyskusji o wkrętarkach i dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)
Pozdrawiam Michał

Offline robertus69

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarki Festool pytanie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2014, 05:26:36 am »
Nie wiem jak duze wkrety wkrecasz na codzien, ale moj cxs jest naprawde mocny i z kazdym wkretem sobie radzi no chyba ze wkrecasz kotwy ciesielskie to inna rozmowa:) tes tania, mala i przede wszystkim lekka

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka


Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Wkrętarki Festool pytanie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2014, 07:50:44 am »
Wśród członków forum jest przedstawiciel festool serwis:  "Festool PL" - zadaj mu pytanie na PW, odpowie Ci najbardziej kompetentnie.

Offline kusterek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Wkrętarki Festool pytanie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2014, 08:52:56 am »
Podstawowa różnica to taka że np C15 ma silnik bezszczotkowy i sprzęgło elektroniczne a CXS już nie