Maj 13, 2024, 18:01:26 pm

Autor Wątek: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu  (Przeczytany 5329 razy)

Offline krzysztof_malec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Witam. Szukam wiertarki do drobnych prac wykończeniowych w moim M4. Mam raczej skromny budżet, więc nie stać mnie na super duży wydatek. Znalazłem Boscha w wydaje mi się naprawdę promocyjnej cenie, ale czy to nie jest jakaś podpucha http://alegratka.pl/ogloszenie/mlot-udarowo-obrot-wiertarka-bosch-pbh-22645163.html?h=e5c74edbd7b12ec6? Proszę o ocenę znawców, bo przyznam, że kompletnie się na tym nie znam.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2013, 16:23:11 pm »
Miałem małego zielonego Boscha, w ciągu roku wylądował 2x w serwisie. Może ja pechowo trafiłem ale tym sposobem więcej wiertarki z linii zielonej nie kupię. Był to model PSB 530 RA (wraz z odsysaczem pyłu).
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 17:01:40 pm »
JarekO - Ja mam ten sam model Boscha co ty tylko tyle że bez odsysacza (do dziś zastanawiałem się po co w niej taka szyna u dołu :-[.
Po ok. roku też mi się zepsuła ale wszystko przyjęli szybko zrobili i działa do dziś a to chyba już ponad dwa i pół roku.

Mam całą masę marketowych sprzętów i mogę powiedzieć że czasem się trafi na tanią a baaaaaaardzo wytrzymałą maszynę a czasem na badziewie. Pół roku temu zepsuła mi się boschowska szlifierka kątowa która kosztowała grosze a wytrzymała koło 5 lat, mój ojciec ją kupił i była co roku używana na budowie i o dziwo dobrze działała.   ;D  Mam także pilarkę tarczową (chyba black&decker) i tak samo, za mało kupiona, a trzyma do dziś (koło 8 lat).  ;)

Offline vlad

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:05:44 pm »
Są dwie szkoły:
- wydaj dużą kasę, kup narzędzie markowe, np. hilti, festool, makita i zapomnij o problemach z serwisem, albo
- wydaj małą kasę, kup narzędzie marketowe za parędziesiąt złotych i w czasie gwarancji zwykle będziesz mógł wymienić "sztuka za sztukę". A po gwarancji, jeśli sprzęt padnie... wydasz znowu małą kasę, kupisz nowy:)

Są też rozwiązania pośrednie:
- kup sprzęt ze średniej półki cenowej - nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, bo z mojego doświadczenia wynika, że te sprzęty zwykle padają niedługo po zakończeniu gwarancji. Ale może mam złe doświadczenia.
- kup sprzęt markowy, ale używany. Ale w tym wypadku musisz znać się na sprzęcie i oznakach jego zużycia...albo znać kogoś, kto się zna :)

Ja w wypadku sporadycznego użycia kupiłbym marketówkę.

Offline Przemek

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2013, 06:58:17 am »
Poszukujesz wiertarki, czy młota? w temacie napisałeś o pracach wykończeniowych a dajesz link młota udarowego - jeśli szukasz czegoś na sds plus to też radzę kupić marketówkę, ja kupiłem jakiś młot macalister, kosztował w walizce z wiertłami i dłutami poniżej 300 zł i obgonił mi budowę pracując jako młot do zrywania płytek z podłogi, podkuwania oraz jako wiertarka udarowa przy ocieplaniu itd i nadal chodzi. A jeśli potrzebujesz wiertarki bez udaru to może w 500 kup jakieś urządzenie akumulatorowe - jest o wiele poręczniejsze do drobnych prac.
Pozdrowienia
Przemek

Offline perpetoom

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:31:37 pm »
Akurat u Pana Fleksa niewdawno na blogu rekomendowana była w miarę tania młotowiertarka Graphite 58G519. Do prac domowych - nawet tych cięższego kalibru - powinna się nadać.

Offline Kris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2013, 15:31:13 pm »
Ja mam taki sam model jak Ty, tylko że ja zapłaciłem za nią 360 zł i to bez żadnych wierteł, czy też innych gratisów. Prace jakie nią wykonywałem to wiercenie wiertłem fi 22 na przelot ściany, kucie rowków pod kable (naprawdę było tego sporo), skuwanie kafelek przyklejonych na cement, no i oczywiście standardowe inne wiercenia podczas których zachowuje się świetnie.
Ja polecam.

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2280
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2013, 12:22:12 pm »
A ja sprzedałem wszystkie wiertarki i kupiłem Protool'a z udarem 18v. Był film o niej. Katuje ją od wielu lat i nigdy mocy nie zabrakło, przy udarze 2-3 baterie w zapasie i heja ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 22, 2013, 18:55:13 pm »
Jarku, lecz przy betonie protool nie na wiele sie zda

Offline bellerophon

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 23, 2013, 00:26:18 am »
W zeszłym roku zakupiłem niewiele mocniejszą wiertarkę niż ta: http://www.blackanddecker.pl/powertools/productdetails/catno/KD860KA/ tego samego producenta.
Jeśli chodzi o remonty domowe (nawet takie większe) to szczerze mogę polecić. Przez ten rok trochę nawierciła w zbrojonych ścianach i miała sporo do kucia podczas wymiany elektryki. Teoretycznie producent podaje, że max średnica wiercenia w betonie to 25 mm, ale wierciłem wiertłem 30 mm otwory przelotowe w ścianach o grubości 440 mm i nie było żadnych problemów. Nie była to jednak ściana zbrojona, ale zdarzały się kamienie. A takich odwiertów wykonałem sporo.
Za maszynę zapłaciłem niewiele ponad 500 zł.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 00:30:57 am wysłana przez bellerophon »

Offline krzysztof_malec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2013, 09:04:20 am »
Dzięki za odpowiedzi ;) Oczywiście chodziło o zwykłą wiertarkę. Tak to jest jak się człowiek próbuje rozeznać w czymś, o czym nie ma zielonego pojęcia.

Offline robinson

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Wiertarka do 500 zł, standardowe zastosowanie, do drobnych wykończeń w domu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2013, 23:13:48 pm »
dołóż stuwke - 150 i masz niebieskiego gbh2-26