Kwiecień 16, 2024, 19:51:37 pm

Autor Wątek: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic  (Przeczytany 3777 razy)

Offline Seraphim

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« dnia: Grudzień 10, 2017, 14:29:26 pm »
Dzień dobry wszystkim!
Jestem majsterkowiczem amatorem  i mam pytanie co do prowadnic. Chciałbym zrobić w szafie sekretarzyk/biurko, które by wyjeżdżało z szafy - szerokość szafy ~100cm (PAX ikeowy). Teraz szukam prowadnicy, która by podźwignęła blat biurka (robiłoby też na klawiaturę i myszkę powierzchnie) i byłaby sztywna w pozycji otwartej, miała blokadę przy pełnym wysuwie. I teraz tak:
-rolkowa - niepełny wysuw, przy głębokości szafy 58cm prowadnica 55cm, a wysuw byłby 43cm, ale ma blokadę.
-kulkowa- pełny wysuw, brak blokady na końcu, wątpliwa sztywność.
Może coś mi poradzicie, którą prowadnice zastosować, może są takie, które spełniłyby oba warunki? - sztywność, pełny wysuw, blokada na końcu?

mily68

  • Gość
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:51:32 pm »
Dzień dobry wszystkim!
Oj, ale powitanie to w innym dziale. Jak już się "wyspowiadasz" to wtedy pojawią się odpowiedzi na Twoje pytania.

Offline Seraphim

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2017, 22:21:25 pm »
Sprowiedź była, ale odpowiedzi nadal nie ma :)

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:39:53 am »
popatrz na  prowadnice  tandem  z bluma, z obciążeniem do 50 kg.  możesz zrobić taką szafkę z dwoma półkami

kwita

  • Gość
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2017, 09:03:29 am »
Na początek trochę Cię zmartwię. Boki szafy PAX są puste, maja wstawki MDF lub jakiejś płyty ale tylko w miejscach otworów co 32mm. Także jak cokolwiek chcesz przykręcić to tylko w tych miejscach... Boczna okleina szaf to 2,5mm z każdej strony

Offline Seraphim

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:14:40 am »
Tez tak myślałem dopóki nie przeciąłem szafy, nie jest pusta. Ciąłem szafe 50 i 75 w dwoch miejscach i na całej głębokości byla plyta.  A co do prowadnic do 50kg,one maja blokade na koncu? I czy znaczy, że mają taką nośność, to nie będą latały na boki?

kwita

  • Gość
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:49:32 am »
Ciąłeś wzdłuż czy w poprzek? Cały bo szafy 236cm waży około 9kg. płyta 18mm tej wielkości ponad 20kg

Offline Seraphim

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2017, 12:34:57 pm »
W poprzek, wycinalem miejsce na polki pod telewizor. Jest cala, a rzeczywiscie, gestosc kupionej plyty od stolarza to 1300kg/m3,a z ikei 1100.

Offline Seraphim

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 18, 2017, 19:40:51 pm »
Aktualizacja. Szafy 75 i 50 są pełne, szafy 100 są z 3 paskami płyty i plastrem miodu w środku. Zamontowałem w końcu prowadnicę rolkową bluma, sztywność mi odpowiada, nie gibie się na boki, jedyne co to luzy góra dół, ale do przeżycia.

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2017, 13:31:28 pm »
ja tez ciąłem szafe 200x100  i była pełna wiórówka  ale  bardzo  lekka,  to chyba jak się  trafi

Offline bolej1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Prowadnica do biurka w szafie - sztywności prowadnic
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2018, 21:22:26 pm »
Witam. Chciałbym sie zapytać o prowadnice tadem blum czy boczki mozna zrobić bez frezowania z plyty 18mm?
Widziałem taka prowadnice 563f i tam jest grubość boczka na rysunku 21mm. Jakich prowadnic moge użyć żeby zrobic na 18mm i nie frezowania bloczków?