Maj 11, 2024, 23:01:31 pm

Autor Wątek: Części do strugów Stanley  (Przeczytany 3875 razy)

Klo

  • Gość
Części do strugów Stanley
« dnia: Lipiec 19, 2015, 20:25:23 pm »
Orientuje się ktoś, gdzie w Polsce można kupić części do strugów Stanley'a?
Chodzi konkretnie o rękojeść i uchwyt. Chciałbym wymienić plastiki na drewno.

krzysiek

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2015, 20:40:45 pm »
Pytasz bo pewnie przeszperałeś już internet i nic.
Ja sobie sam zrobiłem z jakiegoś "machoniowatego" gatunku drewna - ramach tunningu MacAllistera. Dodatkowo zrobiłem troszkę wyższe i szersze bo np. w oryginalnym tylnym uchwycie nie mieściły mi się swobodnie trzy palce Jest trochę kłopot z przewierceniem tego tylnego uchwytu. Ale poradziłem sobie w ten sposób ,że otwór zrobiłem przed jego wycięciem obrysu uchwytu. Jak masz wiertarkę stołową to jeszcze łatwiej.

Klo

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:04:47 pm »
Jeśli chodzi o strugi, to dążę do tego, aby były w 100% oryginalne. W razie Niemca - jak przyjdzie sprzedać, to oryginalne części podnoszą wartość.
Co ciekawe, w jakichś "tandetach" często spotyka się, że przedmiotowe elementy wykonane są z drewna.

krzysiek

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:24:49 pm »
Zacna zasada. Ale nie wiem czy znajdziesz oryginalne drewniane Stanley'a , nie ma ich nawet na stronie
http://www.stanleytoolparts.com/planekits.html

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:31:45 pm »
Klo, mógłbym się rozejrzec za "padlinami" w UK i wyciągnąć z nich drewniane uchwyty. Jest tu tego masa. Jedyny problem to czas którego mam mało i cena struga plus koszt wysyłki (czy by Ci się opłacało )

wysłane przy użyciu tapatalk


Klo

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:32:14 pm »
Mam nadzieję, że źle szukałem i jednak coś uda się kupić we w Polsce. ;)
Na e-bay jest tego sporo. Tylko ceny przesyłek są chore. (http://www.ebay.pl/itm/wood-plane-handle-set-rear-tote-front-knob-fits-stanley-no-3-/361344906503?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5421d5b507)
Ciekawe jest to, że na stronie z linka nie ma drewnianych uchwytów. Co ze strugami klasy premium, gdy rękojeść się złamie?

P.S.
Dzięki akwa. Opłacalność raczej marna. Jeszcze raz, dzięki. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2015, 21:40:47 pm wysłana przez Klo »

krzysiek

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:50:04 pm »
Co ze strugami klasy premium, gdy rękojeść się złamie?
Myślę ,że warto zapytać kogoś z polskiej filii Stanley'a.
 

Klo

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2015, 21:51:12 pm »
Oczywiście. :) Ale to dopiero jutro. :)

mily68

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 19, 2015, 23:02:30 pm »
Klo daj znać. Do mnie dziś przyjechał Stanley No. 6C i element dociskający nóż z odchylakiem ma pęknięcie w miejscu gdzie przechodzi trzpień od zacisku. Też bym wymienił...

Klo

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2015, 23:06:52 pm »
OK.

krzysiek

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2015, 23:57:33 pm »
Z dociskaczem nie powinno być kłopotu widziałem dużo ofert. A czy to nie kwalifikuje się do reklamacji ?

mily68

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2015, 00:02:35 am »
Krzyśku strug używany do lekkiej renowacji. Dociskacz działa ale nie wiem jak długo wytrzyma. Dużo ofert ale gdzie - na ebay'u? (cena + przesyłka - czy to opłacalne?)

krzysiek

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2015, 00:42:21 am »
Tak na ebay'u, można poszukać jeszcze na Amazonie. Trudno jest mi oceniać opłacalność zakupu bo każdy wydaje swoje pieniądze i sam ocenia. Myślę ,że sam używany docisk będzie bardzo trudno kupić , najszybciej razem z kolejnym strugiem pewnie znów do małej renowacji. Nie wiem za ile kupiłeś ten używany. Ale myślę ,że można sobie porównać koszt kolejnego struga jako źródła części z kosztem nowego wraz z przesyłką. Nawet jeśli ten drugi wariant jest droższy to masz jednak pewność ,że to jest nowa część , bo co kupisz z kolejnym egzemplarzem dowiesz się jak rozpakujesz przesyłkę.
Jeśli chodzi o używane części z brytyjskiego ebay'uto jest taki problem ,że oni często nie chcą wysyłać rzeczy poza Wyspy, z nowymi jest łatwiej. Akwa-stolarz oferował swoją pomoc w pozyskaniu części. może On coś by poradził.
Ja w swoim Mac-Allisterze chce wymienić fabryczny docisk na śrubę na docisk z dźwignią zaciskającą. Mignęła mi kiedyś strona z z fabrycznie nowymi dwoma rodzajami takich docisków do Stanley'a ,jeden był na pewno do "4" i to była chyba włoska strona - cremonatools czy coś takiego jutro muszę przeszperać historię przeglądania. Były też tam nowe widełki z suwakiem i dźwignie pochylaczy ale to pewnie Ciebie nie będzie interesować.

Offline Roobertt

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2015, 10:13:18 am »
Troszkę odbiegnę od tematu ale może warto założyć wątek jak kupować za granicą
Każdy napisał by jakieś doświadczenia przemyślenia 

Klo

  • Gość
Odp: Części do strugów Stanley
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2015, 15:47:21 pm »
I wszystko jasne.
NIE MA! :-\
Nawet do strugów premium. Ewentualna naprawa (czyt. wymiana struga) i to tylko w okresie gwarancji. Później pocałujcie misia w odwłok.

Reasumując:
Albo wyrzeźbi się samemu, albo zakup gdzieś na aukcjach.