Kwiecień 19, 2024, 21:56:57 pm

Autor Wątek: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester  (Przeczytany 5229 razy)

arecki1338

  • Gość
prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« dnia: Styczeń 22, 2016, 21:44:36 pm »
Witam,  Widze ze w empiku pojawila sie ksiazka pt stolarstwo. Posiadam juz w swoich zbiorach ksiazke "praca w drewnie" i zastanawiam sie czym sie roznia obie ksiazki. Czy warto miec obie?

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2016, 21:47:31 pm »
Różnią się.  Niby zawarte informacje są podobne, to jednak nie żałuję,  że zakupiłem obie. Jest inny sposób przekazywania informacji, są pokazane inne przykłady wykonywania połączeń. Innymi słowy, książki uzupełniają się

wysłane przy użyciu tapatalk


arecki1338

  • Gość
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2016, 06:38:43 am »
Dzieki Akwa, w takim razie kupie.

Offline miroslawskowron

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2016, 12:00:56 pm »
BYłem i ja w Emipiku
Zakupiłem zarówno Prace w Drewnie  wydawnictwa Arkady oraz Stolarstwo Paul'a Forrester'a
Potwierdzam słowa akwa-stolarza . obydwie się uzupełniają, z tym że dla mnie przyjemniejsza w lekturze była "Stolarstwo". Fajniej oprawiona, wygodniej się ją czyta, nie zamyka się po położeniu na blacie,  a sama zawartość jest taka "na chłopski rozum"
Prace w Drewnie, to taki bardziej "podręcznik szkolny",ale ma sporo fajnych tabel i zdjęć oraz opisów poszczególnych gatunków drewna

Offline robin-d

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2016, 16:17:45 pm »
Idę i ja do Empiku , te pozycje trzeba mieć u siebie.

Marcin M

  • Gość
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2016, 20:42:34 pm »
Ja dzisiaj zamówiłem na alledrogo :)

Offline kredzio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2016, 21:34:00 pm »
Po opiniach znalezionych w tym temacie, nabyłem obie książki i uważam, że "praca w drewnie" jest zdecydowanie książką ciekawszą i pełniejszą. Stolarstwo jest dla mnie książką, która poruszyła sporo tematów, ale niestety bardzo pobieżnie. Weźmy np. dział z piłami. Kilka typów pił (z ręcznych to grzbietnica, płatnica i ramowa) opisanych niby każda na osobnej stronie, ale o samej pile dwa zdania, a reszta to opis jak jej używać i masa zdjęć do tego. W "Pracy w drewnie" po pierwsze jest więcej pił opisanych jak i przy zdjęciach są bardzo ciekawe informacje. I tak jest z większością tematów. Jak dla mnie tytuł dla kogoś, kto nie miał nigdy styczności z niczym co związane z drewnem.

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:04:25 pm »
Kredzio
 Moim zdaniem obie książki się uzupełniają.  być może pracę w drewnie jest książką bardziej wartościową ale po przeczytaniu czułem pewien niedosyt który zaspokoilem po ukończeniu " stolarstwo "

Offline kredzio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:10:46 pm »
Zgodzę się z tym, że książki się uzupełniają, jednak tu jest kwestia tego, że wiedzy uzupełniającej po przeczytaniu "Stolarstwa" nie jest jakoś specjalnie dużo, chociaż łopatologiczne wyjaśnienia używania narzędzi i technik jest bardzo na plus.
Ogólnie cena nie jest wygórowana i można nabyć obie, lecz jeżeli ktoś ma zaskurniaki wyłącznie na 1 to osobiście bym polecił "Praca w drewnie".

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2016, 22:18:43 pm »
Na polskim rynku mało jest książek o stolarstwie dlatego mam wszystkie :-) pomimo, że praktycznie każda jest o tym samym, to żadna mnie nie znudziła.  Od deski do deski czytałem z ciekawością a teraz stoją na półce i czekają aż będę potrzebował ich pomocy

Offline marek20

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 789
  • Co tu się pisze ??
    • Zobacz profil
Odp: prace w drewnie vs Stolarstwo - Poul Forrester
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2016, 21:23:23 pm »
Posiadam obie książki I szczerze w księdze Stolarstwo jest opisane mniej dokładnie A w Prace w drewnie Wszystko jest opisane dokładnie począwszy od gatunków drewna suszenia poprzez projekty techniki i kończąc na urządzeniu warsztatu
Pozdrawiam :D