Marzec 28, 2024, 09:28:30 am

Autor Wątek: Wyposażenie na start z drewnem  (Przeczytany 3101 razy)

Offline tomasz5sk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Wyposażenie na start z drewnem
« dnia: Grudzień 22, 2020, 16:19:52 pm »
Witam. Przeglądając forum i czytając wszystkie opinie jak leci ciężko jest się zdecydować na zakupy mam pewne typy wybrane ale chciałem zasięgnąć opinii użytkowników sprzętów czy warto a może coś innego. Wszystko musi być niestety na 230 v
Ogólnie stoję przed wyborem
1. Wyrówniarka Stiler 153 mm,
proma hp250/3/230v
2. Grubościówka dw 733
3. Kombo metabo hc 260c wnb230v
4. Ewentualnie tania wyrówniarka sama lub nawet z grubościówka zakładając że ma dobrą wyrówniarka a grubościówka będzie dw733
Z założenia nie mam miejsca na duże sprzęty muszę to jakoś wcisnąć
5. Piła stołowa dewalt 7491/7492

Prosze o radę co sobie odpuścić a czym ewentualnie zastąpić rynek zawalony jest holzstarem holzmanem scheppachem bernardo gubię sie trochę a jak ktoś używał to wie co lipa a co nie :) 

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Wyposażenie na start z drewnem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2020, 08:42:34 am »
A co zamierzasz robić i w jakim materiale?
Z Twojej listy to mi najbardziej przydatnymi maszynami byłaby piła stołowa dewalt 7491 i grubościówka dw 733 i można ograniczyć się do takiego zakupu na start.
Co do wyrówniarki to tutaj pytanie przede wszystkim o wymiary materiału, bo wyrównać możesz maksymalnie 2 krotność długości stołu jeśli będziesz równać dłuższy materiał to już nie będzie równy na całej długości.

Offline tomasz5sk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Wyposażenie na start z drewnem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2020, 11:34:48 am »
Wyrówniarka jeśli mały blat kupię stojaki rolkowe albo blat dorobię dodatkowy :) .  Kurcze kusi mnie d27300 ale kasy sporo. Może lepiej na równiarkę kupić jakieś ryżowe  bernardo małe albo coś  i odciąg wióra  a Pile i grubościówka z dewalt.

Offline bogdan7113

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Wyposażenie na start z drewnem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2020, 13:22:59 pm »
U mnie sprawdza się zestaw :
- odciąg Cormak 1,5 kW.
- grubościówka DeWalt 733
- pilarka stołowa DeWalt 7492 zabudowana w stół warsztatowy z odkurzaczem Makita
- strugarka Scheppach 1070 jako wyrówniarka + dwa regulowane stojaki rolkowe.
- pilarka taśmowa Record Power BS 300E
Wszystkie sprzęty na podstawach wyposażonych w kółka jezdne - dzięki temu po zakończeniu pracy i po przestawieniu maszyn do garażu wjeżdżają  samochody.

Offline magneto

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Wyposażenie na start z drewnem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2021, 20:33:27 pm »
Właśnie przedwczoraj oglądałem "3. Kombo metabo hc 260c wnb230v" Metabo" ale w starszej ,niebieskiej wersji. Jeżeli dil dojdzie do skutku to będę jej używał jako równiarki. Po pierwszych oględzinach sprawia całkiem przyzwoite wrażenie.
Tydzień temu dojechała grubościówka DW733,jak na pierwsze próby super.W najbliższym czasie dobieram do zestawu  DWE7492.
Polecam Ci również rozejrzeć się za jakąś fajną frezarką górnowrzecionową,bardzo przydatna rzecz. Niestety tutaj sam  jestem na etapie poszukiwań tego "jedynego modelu". A może ktoś doradzi?
Od napisania Twojego posta minęło trochę czasu,może już kupiłeś coś? Pochwal się.