Kwiecień 28, 2024, 07:14:36 am

Autor Wątek: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.  (Przeczytany 5725 razy)

Offline Artur 1978

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« dnia: Grudzień 13, 2015, 15:52:35 pm »
Witam. Czym wyczyszczę belki stropowe które mają być widoczne . Belki są z nowego drewna ale nie strugane , muszę je wyszlifować .Belki są już zamontowane w domu i niestety muszę zasuwać z łapami w górze. Myślałem że wyczyszczę  je szlifierką kątową z tarczą lamelkową (dużo pyłu) lub szlifierką mimośrodową- bo takie sprzęty już posiadam.  A może zainwestować w szlifierkę taśmową ? I tak przy okazji jaki byście model wybrali z tych dwóch taśmówek makita 9911 czy skil 1220 ma . Są lekkie co przy pracy nad głową ma duże znaczenie.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2015, 16:15:35 pm »
Wybór pomiędzy tymi dwoma jest oczywisty i nie powinny być porównywane. Makita oczywiście.
A jak wyszlifować? Najpierw taśmówka, ale uważaj aby nie pozadzierać kantem papieru desek albo sufitu.
W rogach cyklina (ciężka robota bo w górze) albo inna szkifierka pozwalająca na szlifowanie w ciasnych miejscach, na koniec szlifierka osculacyjna lub mimośrodowa, a najlepsza będzie łącząca to obie funkcje razem.

Offline Artur 1978

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2015, 17:02:09 pm »
Czyli taśmówką powinno w miarę iść . Te belki są z każdej strony odkryte dojście jest więc super.Czy papier 40 na początek wystarczy?

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2015, 18:10:16 pm »
To zależy w jakim stanie sę powierzchnie.
podaj zdjęcie.
Szlifierka taśmowa jest dosyć agresywna. spróbuj najpierw 60 a jak będzie szło ciężko to 40.

Offline Artur 1978

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2015, 19:08:39 pm »
Belki 16x25 cięte taśmówką . Tragedii nie ma, jest równo i prosto.  O ideał też nie koniecznie chodzi, bo jak by to ująć  trochę chata w klimacie .   Zdjęć nie dodam bo obecnie tyram za granicą . Pozdrawiam.

Offline rufles

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2017, 23:26:20 pm »
Jakiś czas temu podczas totalnego remontu domu również odslonilem belki. W pierwszej chwili siegnalem po katowke z tarcza lamelkowa. Ze 2 szt przeszlifowalem i wpadłem na pomysl ze tasmowka bwdzie lepiej. Na drugi dzień miałem juz nowa szlifierkę. Nowa tasma i... Po chwili wróciłem do katowki. Dużo szybciej mi sie szlifowalo.

kerry

  • Gość
Odp: Szlifierką taśmową czy może czymś innym.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2017, 07:56:11 am »
Rufles, opowiedz coś o sobie w  odpowiednim dziale