Maj 10, 2024, 20:42:01 pm

Autor Wątek: Ochrona na paluchy :)  (Przeczytany 12279 razy)

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2013, 22:25:03 pm »
Dziecko jak będzie musiało pchać klapę to raczej sobie krzywdy nie zrobi bo rąk tam wtedy nie włoży, gorzej jak jest dwójka wtedy różnie może się podziać. :D A i to rozwiązanie potrzebuje dość dużo miejsca po bokach.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2013, 22:26:42 pm wysłana przez Morświn »

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 07, 2013, 23:30:15 pm »
Mi się nie podoba projekt który pokazał woodszpec.  :(

Czemu?

Dzieci jak się rozbrykają to mogą zrobić wszystko. Po pierwsze: dzieci wyciągną klapy i będą wszędzie, chyba że są jakieś ograniczniki. Po drugie, dziecko może np. siąść na tą klapę i klapa może się złamać. Po trzecie: ostre kanty i narożniki (przy prowadnicach).

Skrytykowałem to tak ponieważ jestem wujkiem dwóch trzyletnich chłopców i wiem jak to jest.  ;D  Chyba, że dziecko jest starsze, dziewczynka i jedno a nie dwójka.  ;)

Ogólnie podoba mi się, ale moim zdaniem w praktyce by się nie spisało. Ale na szczęście paluchów nie przytrzaśnie.  :D

mily68

  • Gość
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 07, 2013, 23:43:55 pm »
Szkoda że autor wątku się obraził i już się nie udziela... Nie dowiemy się jakie rozwiązanie wybrał i czy się sprawdza. Z dziećmi nigdy nic nie wiadomo obojętnie co wymyślimy. Jak się maluszek nie "uszkodzi" w skrzynkę na zabawki to biegnąc rąbnie głową w jakiś kant albo na podwórku wywali i poobciera do krwi. Trzeba uważać na dziecko ale też mieć świadomość że wszystkiemu nie zapobiegniemy. No i oczywiście nie straszyć dziecka swoim zachowaniem w razie "wypadku" (tzn. nie wpadać w panikę, nie "siać grozy", itp.).

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2013, 00:05:27 am »
Najlepiej (a przynajmniej najwygodniej) nie mieć dzieci :D i problem z głowy.Oczywiście to żart żeby nie było :P

mily68

  • Gość
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 08, 2013, 00:25:47 am »
Morświn a kto będzie zarabiał na wypłaty naszych emerytur (jak jeszcze będzie ZUS i jak dożyjemy)? ;)

Offline robinson

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 191
    • Zobacz profil
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 08, 2013, 19:29:46 pm »
ktoś pisał o siłownikach
ja bym tam jeszcze dodał czujniki cofania klapy , kamerę, ABS ;) :)

a tak na poważnie
podziel kufer na dwa pojemniki i daj po środku klapy słupek tak aby klapa się na nim oparła
zawiasy z hamulcem uszczelka i ok
i palce nie zostaną odrąbane przez wieko

kanapek18

  • Gość
Odp: Ochrona na paluchy :)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2014, 17:16:05 pm »
w takich przypadkach polecam hamulce szufladowe powietrzne można je znaleźć w różnych wielkościach, długościach i oporze, dlaczego powietrzne ? Ponieważ po opuszczeniu klapy i spotkaniu z hamulcem klapa zatrzyma się jak pięść na ścianie by potem oddać powietrze i powoli opaść, 4 dobrze dobrane hamulce na rogach kufra powinny załatwić sprawę. Podam przykładowy hamulec.