Maj 02, 2024, 16:10:24 pm

Autor Wątek: Szyny prowadzące  (Przeczytany 29127 razy)

Offline Krystianen

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Szyny prowadzące
« dnia: Czerwiec 25, 2015, 13:16:18 pm »
Sam osobiście używał zaglebiarki Festool Ts55. Potrzebuje zakupić szyne prowadząca bo mam jedna 3000 i przy niektrych pracach jest za długa.

chce kupic standard 1400. Wiem że na rynku jest kilka takich systemów. Moje pytanie brzmi czy są one kompatybilne?

Znalazlem takie które wydają mi się że bedą pasować. Co wy uważacie? Bo cena ma znaczenie :)


Festool 1400 FS - cena 315zł



Makita 194368-5 - cena 225 zl



Scheppach - 169zł - jula



Szyna to profil aluminiowy, ktory jezeli jest prosty to spełni sowje zadanie. Jezeli za 169zł moge miec 2 szyny festoola to wole Scheppach.

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2015, 14:19:54 pm »
Bosza na pewno pasuje, makita i scheppach niech sie inni wypowiedza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

Offline Coolman

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2015, 14:48:17 pm »
Bosza na pewno pasuje, makita i scheppach niech sie inni wypowiedza


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki
mam boscha i ona ma inne prowadzenie (taki jakby plaskownik nq sztorc) wiec nie bylbym pewien czy zaglebiarka festoola do tego podejdzie ale w druga strone na pewno bo bosch ma naciecie na swoje szyny i rowek do innych szyn ale nie do starych szyn boscha

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka


kwita

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2015, 21:52:06 pm »
Pozwolę sobie napisać że szyna to nie tylko profil aluminiowy... są też ślizgi z góry, taśmy antypoślizgowe i przeciwodpryskowa. .. już jeden z forumowiczów wymieniał w szynie scheppach taśmy przeciwslizgowe i przeciwodpryskową. Policz sobie co taniej wyjdzie. Teraz po wymianie na taśmy Festoola jest zadowolony. Tamte nie spełniały zadania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2015, 21:53:54 pm wysłana przez kwita »

Offline Coolman

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2015, 06:30:45 am »
Bosch/maffel w swoich szynach nie posiadaja tasm slizgowych troche to dziwne , nie korzystalem z szyn z tasmami wiec ciezko mi opisad roznice ale wykonalem sobie szyne z panela podlogowego i po jednej stronie jest on tak sliski ze pilarka pchnieta cala szyne przejedzie bez problemu (1,2m). Zastanawialem sie tylko nad dodaniem paska przeciwodpryskowego.

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka


Offline mpisz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2015, 17:34:42 pm »
Posiadam szynę prowadzącą Makita 3000 i bez problemu pasuje do zagłębiarki festool Ts55

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2015, 18:35:30 pm »
Cenna informacja :-)

wysłane przy użyciu tapatalk


fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:37:39 am »
Skoro pasuje szyna festoola to i makity będzie pasować. Bodajże @amigorg ma szynę festoola do zagłębiarki Parkside.

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:43:16 am »
No niestety z szynami to jest tak, że pasuje ona do danej pilarki. Wyjątkiem jest zagłębiarka Mafell, która będzie współpracować z szynami Mafell (co oczywiste), Festool, Bosch, Makita i inne. Wiem, bo mam Mafella i szynę Makite 1400 i Bosch 700.

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:45:47 am »
Nie sprawdzałem czy wysyłają do Polski, ale może by to coś było:
https://youtool.de/

fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2017, 11:57:37 am »
No niestety z szynami to jest tak, że pasuje ona do danej pilarki. Wyjątkiem jest zagłębiarka Mafell, która będzie współpracować z szynami Mafell (co oczywiste), Festool, Bosch, Makita i inne. Wiem, bo mam Mafella i szynę Makite 1400 i Bosch 700.
No ok ale kilka postów wyżej masz zdjęcia jak festool pasuje do szyny makity. Amigorg ma Parkside i szynę festoola a że festool i makita to w zasadzie jeden pies więc wniosek jest prosty. Makita pasuje do Parkside. Natomiast mafell czy bosch ma całkiem inny rodzaj szyn i tu się zgadzam że nie pasują do pozostałych.

fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2017, 16:38:43 pm »
A to ci niespodzianka  :o byłem przekonany że jak pasuje festoola to i makity będzie pasować bo obie są zamienne. Chyba że zagłębiarki Parksida też są w kilku wersjach jak inne ich elektronarzędzia.
Tu Amigorg pokazuje kompatybilność szyn festoola i parksida którego posiada
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2017, 16:56:22 pm wysłana przez fyme »

fyme

  • Gość
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2017, 21:13:48 pm »
Możesz sprecyzować dlaczego nie wlazła na szynę? Mam pewne podejrzenia ale jeśli możesz to proszę o potwierdzenie. Czy chodzi o wystający rant na szynie Makity (Festool go nie ma)? Zapewne podstawa Parkside jest szersza od Makity czy Festoola.
Patrz foto :)

Offline Jakacor

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 497
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2017, 22:07:26 pm »
To ja dołożę jeszcze jeden wątek: testowaliście może regulator kąta szyny prowadzącej Makity (nr kat. 196664-7) z szyną Fesoola?
Wygląda mi na to, że powinno działać skoro szyny są bliźniaczo podobne, ale wolę sprawdzić.

Chodzi o taki temat
https://www.makitatools.com/products/details/196664-7

Offline Jakacor

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 497
    • Zobacz profil
Odp: Szyny prowadzące
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2017, 01:35:43 am »
I jeszcze jedno pytanie, czy w przyrodzie wystepuje szyna makity 250?