Marzec 29, 2024, 05:35:09 am

Autor Wątek: Grubościówka scm s50  (Przeczytany 2607 razy)

Offline methods6

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Grubościówka scm s50
« dnia: Czerwiec 26, 2020, 08:08:08 am »
Witajcie potrzebuję zakupić grubościówkę do 10 k z możliwością strugania 50 cm? Wiem , że w takim budżecie wchodzi w grę jedynie starszy używany sprzęt. Wpadł mi w oko taki własnie model jak w tytule scm s50. Czy możecie mi coś doradzić czy byłby to dobry wybór ewentualnie co innego możecie polecić?

Offline Herr Ganter

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka scm s50
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2020, 22:34:33 pm »
Witam.
Mam jedno pytanie po co taka szeroka ?
Może to głupie pytanie ...nie jestem stolarzem zawodowym
A pytam dlatego że robię małe ławy .....to znaczy blaty .
Robię je po połowie ..a potem kleję na lamelki . I jest idealnie .
Więc po co taka szeroka ??

Offline tayjkt

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka scm s50
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2020, 09:49:01 am »
przed zakupem sprawdź czy działa i zorientuj się w nożach czy ktoś takie robi i w jakiej cenie. Ja teraz chciałem kupić do swojej nóż i okazało się, że tylko czeska firma robi noże do mojej maszyny, a CMT, Globus itd. nie mają w ofercie takich noży. Raczej nie powinno być problemu z zakupem, jednak warto to sprawdzić przed zakupem.

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka scm s50
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2020, 12:29:20 pm »
Witam
Ja mam SCM S 35 L'invincibile. Po zakupie wymieniłem łożyska,wyregulowałem rolki posuwu i działa bardzo dobrze,pewnie dlugo też bedzie działać i przeżyje nie jedną tańszą maszynę sprzedawaną dziś jako nową. Co do noży,mam wyrowniarkę i grubosiowkę SCM, kupuję noże 410x35x3 i 350x35x3 z którymi nie ma problemu jeżeli chodzi o dostępność,są nawet z HM. Fajne maszyny i spory wybór ma facet od ktorego kupiłem wyrowniarkę,miał dwie duże SCM-ki grubosciowki,moze jeszcze ma.
Tu masz pliki pdf z danymi technicznymi maszyn o ktore pytasz.
https://wtp.hoechsmann.com/en/lexikon/search/?q=Scm+s+50
Pozdrawiam

Offline mario78

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1763
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka scm s50
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2020, 13:33:49 pm »
Witam.
Mam jedno pytanie po co taka szeroka
Ja osobiście też robię klejonkę max 300 z małym chaczykiem bo mam grubosciówkę 35. Teraz przyklad łozka gdzie wysokośc jest 440mm. Przy sklejaniu szerokiego elementu,blat do lawy czy moje wezgłowia trzeba dokładnie skleić i szlifować dwie połowy. Jesli.ktoś duzo robi szerokich elementów to lepiej mieć 50. Podobnie z monolitami,tego nie rozcinasz i nie kleisz.
Przy zakupie uzywanej maszyny
musisz też pamietać ze leciwy sprzet mogł cieżko i dużo pracować zwłaszcza taka 50

Offline Arek15

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
Odp: Grubościówka scm s50
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2020, 00:58:30 am »
Ja mam 60 cm strugania i jestem bardzo zadowolony. Stopnie zabiegowe na moje schody na raz wchodziły. Noże  robi globus w każdym sklepie z narzędziami można dostać. Lokalny zakład ostrzący narzędzia też nie ma problemów z ostrzeniem. Używam extra chromy globusa i jestem zadowolony. Grubościówka stara niemiecka trochę miałem przeróbek ale zmieściłem się w 6k zł nie licząc roboty mojej i zaprzyjaźnionego zakładu ślusarskiego. Jako wadę widzę tylko jedna rzecz... Miałem mało materiału i nie mogłem wybierać dębiny samej najlepszej. Przy jednym stopniu skończyło się to tak że zawiłe zwoje na samym środku wyrwalo i koniec końców musiałem ciąć i kleić ponownie żeby pozbyć się skazy. Trzeba mieć moc żeby takim wałkiem  struga... Mam 3 noże i moje 4 kw mało się wydaje...