Czerwiec 16, 2024, 05:24:40 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Pilarki / Piła formatowa Standrew MJ12-200
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Herr Ganter dnia Czerwiec 15, 2024, 17:06:23 pm »
Witam wszystkich.
Mam problem z stołem bocznym piły a dokładnie uległy uszkodzeniu rolki ( plastikowe ) wózka bocznego .
Temat wydawał by się banalny . Zwykle rolki . Jedna śruba, odkręcamy .... Wymieniamy na nową i tyle .
Fakt i racja . Tyle tylko że w tej firmie chcą za jedną 200 zł netto i jeszcze wysyłka. Za plastikową roleczke !!!!
Chyba ktoś tam w tej firmie upadł na głowę i to z wysoka.
Macie gdzieś miejsce lub kogoś kto takie rolki dotoczy ??

Myślę że sporo osób miała problem z tymi rolkami.
Poproszę o jakieś info .
Dziękuję i pozdrawiam
2
Przedstaw się na Domidrewno / Odp: Powitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Czerwiec 15, 2024, 00:21:00 am »
Witam nowego kolegę na forum
3
Przedstaw się na Domidrewno / Powitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez michumal dnia Czerwiec 14, 2024, 21:08:27 pm »
Cześć, jestem złotą rączką, jednak w temacie drewna mam wiedzę ogólną i potrzebuję trochę pomocy. ;)
4
Hyde Park Domidrewno / Odp: Zawieszka/stojak
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Czerwiec 14, 2024, 10:26:02 am »
Hafele ma zawieszkę do puszki fi35mm. Wiercisz,wkładasz i wieszasz.
5
Hyde Park Domidrewno / Odp: Zawieszka/stojak
« Ostatnia wiadomość wysłana przez stell dnia Czerwiec 14, 2024, 08:10:08 am »
nie mam pojęcia bo to zdjęcie ściągnięte  z internetu, wklepałem jakieś hasło związane ze stojakiem i m.in coś takiego wyrzuciło
6
Sprzedam / Odp: Hammer A3 31 z walem spiranmym
« Ostatnia wiadomość wysłana przez doktor dnia Czerwiec 12, 2024, 22:44:26 pm »
Teraz mam trochę więcej czasu więc uzupełniam ogłoszenie. Cena 15000 (dla forumowiczów). Aktualnie cena nowego w Felderze 16418 + wał spiralny ok. 11000 brutto. Maszyna kupiona w październiku 2022 w Żorach przyjechała do mnie z Austrii. Płytki na wale spiralnym jeszcze nie przekładane. Maszyna z zestawem transportowym bez dyszla.
Zainteresowanych zapraszam na priv.

Załączam foto.

7
Drewno lite - liściaste / Odp: Jak uniknąć wyginania się blatu dębowego lub bukowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Czerwiec 11, 2024, 02:19:28 am »
Jak blat nie będzie dosuszony to się wygnie.  Ja bym zaraz po rozpakowaniu od razu szlif i lakierowanie lub olejowanie.
Jak zostawisz otwarty i nie zabezpieczony to może być kłopot.
8
Drewno lite - liściaste / Odp: Jak uniknąć wyginania się blatu dębowego lub bukowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Czerwiec 10, 2024, 20:55:56 pm »
Czesc
Mam kilka blatów które kiedyś kleiłem i ja trzymam je pionowo lub oparte o ścianę.  Nie kładę na podkładkach na podłogę,wtedy nierównomierne schnie,to jeśli chodzi o przechowywanie.  W lakierowaniu czy zabezpieczaniu w inny sposób,ważne aby było tyle samo warstw lakieru czy innego środka po obu stronach,spod i górą.
Pozdrawiam
9
Drewno lite - liściaste / Jak uniknąć wyginania się blatu dębowego lub bukowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez egorr dnia Czerwiec 10, 2024, 16:00:07 pm »
Dzień dobry!
Jestem amatorem i zamierzam kupić w markecie budowlanym lub internecie blat kuchenny wykonany z klejonych klepek dębowych lub bukowych. Z komentarzy pod różnymi tego typu produktami wynika że spora część kupujących spotkała się z wyginaniem takich blatów (takie opinie są pod produktami różnych producentów w wielu sklepach). Chciałbym Was prosić o podpowiedź jak najlepiej postąpić po przywiezieniu takiego blatu do domu, aby zminimalizować ryzyko wyginania się. Czy zanim przystąpię do docinania, szlifowania i lakierowania odłożyć go do wyrównania wilgotności (po wypakowaniu z folii)? Czy wprost przeciwnie, od razu po wypakowaniu z folii wyszlifować i polakierować? Jeśli tak to w jaki sposób najlepiej go ułożyć (wiem że jeśli szybciej będzie sechł z jednej strony to może się wygiąć)? Blat docelowo planuję polakierować i zamontować na szafce drewnianej, która stanie na zewnątrz, ale pod dachem.
10
Drewno lite - egzotyczne / drewno Oliwne plaster
« Ostatnia wiadomość wysłana przez FTJ dnia Czerwiec 10, 2024, 14:09:25 pm »
Cześć wszystkim,

kieruje pytanie do osób które mają już spore doświadczenie przy pracy z żywicą z gatunkami egzotycznymi drewna. Obrabiam plaster z drewna oliwnego o średnicy 58 cm i grubości 6cm. Zadanie miałem utrudnione, gdyż pomimo fajnej do pracy wilgotności materiału (około 8%) plaster podczas wstępnego planowania rozpadł się na 3 elementy. Poradziłem sobie z tym nawiercając w środku kilka poziomych otworów wiertłem nr.6 i po zalaniu żywicą z utwardzaczem wszystko ładnie się "zabetonowało".

Problemem okazały się białe naloty od silikonu naturalnego, którego używałem na górnej powierzchni blatu podczas wylewania żywicy. Powierzchnia jest już ładnie wyrównana od gradacji P60 do P400 ale te białe naloty w kilku miejscach nie chcą zejść pomimo mocnego szlifowania.

Ma ktoś pomysł jak się tego pozbyć ? czy jest możliwe że silikon wszedł głębiej w strukturę drewna ?

Będe wdzięczny za wszelkie rady  :)
Strony: [1] 2 3 ... 10