Wrzesień 25, 2021, 20:01:56 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park Domidrewno / Odp: Fotowoltaika
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zarekl dnia Dzisiaj o 07:59:03 »
Nie miałem na myśli chmur. Tylko przesuwający się cień po panelach, że część jest w pełnym słońcu a a część nie. Także w przypadku przy montażu na dachu wschód-zachód.
2
Pneumatyka / Odp: gwoździarka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 24, 2021, 20:44:59 pm »
Firma Tackwise robi takie zszywki.
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tom1asz dnia Wrzesień 24, 2021, 16:04:33 pm »
Dzięki, spróbuje.
4
Krok po kroku (realizacje własne) / "Obrazy" w ogrodzie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 24, 2021, 11:17:39 am »
Cześć
Wykonałem ramy do utworzenia żywych "obrazów" w ogrodzie. Ramy mają wymiary 2000 x 1200 x 100 x 40 mm. Są wykonane z drewna modrzewiowego ( sklejone kantówki), połączenia wykonano na czopy. Ramy pomalowałem dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym służącym do malowania łodzi.
Ramy mają okraczać krzewy ozdobne, tworząc "żywe, kwitnące  obrazy".
Dzisiaj będzie montaż (o ile nie będzie padało.
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Snikki dnia Wrzesień 24, 2021, 07:23:27 am »
Gwoździarki bębnowe mają takie gwoździe ale tam najmniejsza długość to 25 mm a grubość 2,1 mm czyli u ciebie jedynym wyjściem jest wbijanie sztyftów pod kątem. Raz w prawo pochyl, drugi strzał w lewo i będzie trzymać.
6
Frezarki / Odp: Dokładne parametry frezowania (najlepiej wzory)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 24, 2021, 02:15:58 am »
wydaje mi sie ,że ten pierwszy  wzór który podałem powinien być w innej postaci  , a mianowicie

(  prędkość skrawania x 1000 )  :  3,14
           obroty  =        -----------------------------------------         
                                           średnica  freza

obroty =   ( 50 x1000 )  : 3,14
                          -----------------------
                                  4

obroty wychodzą nie całe  4000

pozdrawiam Tomekz
7
Fornir / Odp: Fornirowanie blatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lea666 dnia Wrzesień 24, 2021, 00:14:00 am »
Zamawiam zatem😁 A jeszcze z ciekawości czy fornirowanie takiego kawałka faktycznie jest takie drogie czy "mój" stolarz jednak przegiął z wyceną?
8
Frezarki / Odp: Dokładne parametry frezowania (najlepiej wzory)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Plut3k dnia Wrzesień 23, 2021, 22:42:44 pm »
Nie pomyliłeś, jednak ten wzór na obroty dotyczy prędkości skrawania w m/min a nie w m/s. Jeśli zastosujemy wtedy inny wzór lub przekształcimy V m/min na m/s wychodzi nam to co podaję. Poniżej przesyłam wzory. Przy frezie 4mm wychodzi 238732 obr/min. Rozumiem, że ostatecznie i tak używamy obrotów zalecanych przez producenta freza, jednak dziwi mnie tak wielka rozbieżność między teorią a praktyką :D
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tom1asz dnia Wrzesień 23, 2021, 16:39:39 pm »
Nikt nie ma pomocnej wiedzy na ten temat?
10
Fornir / Odp: Fornirowanie blatu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Wrzesień 23, 2021, 16:15:29 pm »
Myślę że ta okleona z klejem to najlepsze rozwiązanie
Strony: [1] 2 3 ... 10