Czerwiec 25, 2021, 11:37:36 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Płyty / Odp: Mdf malowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomasz5sk dnia Dzisiaj o 11:20:36 »
To zależy może być i taki i taki. Ale laminowany będzie lepszy krawędzie będą frezowane zaoblone.
2
Pilarki / Piła taśmowa - krzywa linia cięcia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Seneszal dnia Dzisiaj o 09:33:51 »
Cześć!
Uruchomiłem piłę taśmową, która jest starsza od mojej babci. Mam problem z linią cięcia. Po kilku centymetrach materiału taśma zawsze mi się wygina. Prowadzę materiał przy przykładnicy.
Próbowałem ustawiać prowadnice luźno i ciasno. Zawszę jest to samo.
Tak to wygląda:
3
Środki sztuczne - lakiery / Odp: Sadź na malowanej powierzchni - lakier matowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hindus3d dnia Dzisiaj o 09:06:42 »
Dziwna nazwa tego lakieru. Jakoś nie logiczne aby w nazwie był lakierem i klejem jednocześnie.
Możesz wrzucić zdjęcie puszki?

To jest dokładnie ta puszka
https://diy.bostik.com/index.php/pl-PL/produkty/super-color/super-color-universal

4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Dzisiaj o 08:01:40 »
Alkidowy i po  2 godzinach  twardy , by mozna go szlifować ? Myślę że należy  dłużej  odczekać
5
Sklejki / Blat/Front ze sklejki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArekKPN dnia Dzisiaj o 07:16:55 »
Hej,
potrzebuję pomocy w lepszym zrozumieniu "natury sklejki" :)
Stworzyłem sobie mebel (coś w stylu barku z meblościanki). W pierwszej wersji wykonałem wszystko ze sklejki, którą kupiłem pociętą i oklejoną fornirem (krawędzie oklejałem sam). Blat #1 ma wymiary 600x840 i od miesiąca wszystko ładnie działa i nic się nie odkształca.

Wersja #2, którą ostatnio zbudowałem ma nieco większy blat (750x840) i kupiłem ją jako docięty na wymiar kawałek surowej sklejki. (obie sklejki z różnych źródeł online)

Dodam, że oba blaty mają 12mm grubości.

Blat #1 jest w 100% "stabilny", a blat #2 (surowy, niczym nie zabezpieczony) lekko się zwichrował (jeden narożnik odstaje).

Pytanie 1: czy zwichrowanie wynika z tego, że sklejka jest surowa i gdybym ją czymś wykończył to nie byłoby problemu (sklejka oklejona trzyma się dobrze)?

Pytanie 2: wybrałem sklejkę ze względu na wytrzymałość (blat ma 840 mm długości i jest zamontowany na końcu na zawiasie i mniej więcej w połowie na lince stalowej. Taki układ bez problemu wytrzymuje obciążenie 20kg na 'nie zamocowanym" końcu blatu. Czy płyta meblowa 12mm też by to wytrzymała (potrzebuję materiału, który nie będzie się wyginał)?

z góry dzięki za wszelką pomoc :)
6
Przedstaw się na Domidrewno / Witam
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ArekKPN dnia Dzisiaj o 07:01:57 »
Cześć,

W kontekście tego forum, chyba najważniejsze jest to, że mam drobne doświadczenie ze stolarstwem wyniesione z domu, a teraz po latach staram się samemu uruchomić małą produkcję. Mam wsparcie od taty, ale nikt nie wie wszystkiego, więc mam nadzieję znaleźć tutaj kilka odpowiedzi :)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Dzisiaj o 01:38:29 »
Dziwna nazwa tego lakieru. Jakoś nie logiczne aby w nazwie był lakierem i klejem jednocześnie.
Możesz wrzucić zdjęcie puszki?
8
Środki sztuczne - lakiery / Sadź na malowanej powierzchni - lakier matowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez hindus3d dnia Czerwiec 24, 2021, 19:34:11 pm »
Hej. Mam pytanie, walczę z komodą, jestem na etapie malowania frontów. Niestety nie posiadam sprężarki dlatego stanęło na lakierowaniu lakierem w sprayu, czarny mat, lakier bostik color universal adhesive za 13pln, alkidowy. Nałożyłem kilka warstw w odstępach nie większych niż 2 godziny (tak zaleca instrukcja), szlifowanie drobym papierem 400 pomiędzy warstwami. czy normalnym zjawiskiem jest fakt że wierzchnia warstwa zamiast być gładka jest chropowata a na jej wierzchniej stronie pozostaje pył który schodzi podczas dmuchania, coś jak sadź z komina? Czy wina leży po stronie ceny tego produktu? Spodziewałem się satynowego gladkiego wykończenia a tu klops.
Bez względu na ilość warstw nie jest gładko, maluję z dystansu, zacieków nie mam ale gładko to bym nie powiedział że jest, powierzchnia bardziej chropowata niż gładka, szlifowane ostaniej warstwy raczej odpada bo chyba nie tak się to robić powinno.

Możecie mnie nakierować żebym tego nie schrzanił do końca. Rozważam wymianę na lakier z żywicy poliuretanowej 40zł puszka, może był by lepszy efekt. Tylko czy to pójdzie po tym co już mam na płycie. I czy efekt będzie lepszy.
10
Pilarki / Odp: ukośnica i piła stołowa do 10k
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kanzey dnia Czerwiec 24, 2021, 16:23:27 pm »
Pytanie na jakim etapie chcesz zaczynac pracę w drewni.

Docelowo myślę o zbudowaniu samemu piły taśmowej do kłód.
Przerobieniu kontenera chłodniczego na suszarnie.

Ale to raczej trochę bardziej odległe sprawy.

Choc ja od zawsze jako amator chciałem miec piłę,wyrowniarke i grubości owe :)

Wyrówniarkę i grubościówkę też raczej zamierzam kupić na pewnym etapie jakąś bardziej przemysłową, starą.
Ewentualnie myślałem nad możliwością zrobienia czegoś samego z odlewem z granitu kompozytowego, ale raczej potrzebowałbym wcześniej rozebrać coś referencyjnie żeby zobaczyć jak kalibracja w takich urządzeniach jest rozwiązana.

Kapex 88 i 120 maja taką samą moc, wysokość cięcia, obroty itd... 120 ma dodatkowo laser ktorego nie ma 88 i jakieś kątowniki które moze dokupić oddzielnie.  Roznica w wysokosci ciecia jest w modelu Kapex 60.

Dobrze wiedzieć, nie ma sensu przepłacać.

Gdzies mialem katalog maszyn z tych czasow i byly obie te maszyny,jak znajdę dodam do wątku. SCM SI 12  jest bez podcinacza "SW" wersja z podcinaczem.

Byłbym bardzo wdzięczny.
Strony: [1] 2 3 ... 10