Maszyny stolarskie > Strugarki

PROMA HP200 i MECC 1500W

(1/2) > >>

taneczny:
   Panowie to chyba ta sama maszyna tylko troche inne wykończenie plastyczne? (kolor)
i oczywiście cena PROMA to ok 1200 zł a MECC 1500W w JULA to ok 700 zł
Planowałem zakup Promy , ale przeczytałem wszystkie wpisy i myślę , że MECC to, to samo!
Chodzi mi o bebechy - różnica w cenie znaczna..Jestem zdecydowany na ten zakup z uwagi na niski budżet , ale różnica paru stówek to dużo   ......więcv co mam wybrać???
Jacek

Paweł 46:
Mam Meec kilka narzędzi (grubościówkę, frezarkę, wkrętarkę aku. i odciąg) i nie mam zastrzeżeń, odnosząc jakość do ceny wypada bardzo przyzwoicie.

lemonmint:
Mam takie coś (na szczęście tylko pożyczona) i nazywa się Wood Star. Jedno mogę powiedzieć, tragedia. Próbowałem ostrugać krótkie (ok. 40 cm) kantówki 10x10. Ustawiłem na minimalny zbiór < 0,5 mm. I tak co chwilę się zatrzymywała (przeciążenie). Już chyba lepiej wziąć strug do ręki. Moim zdaniem szkoda pieniędzy i nerwów na taką zabawkę.

Paweł 46:
Wood Star to jednak pólka niżej niż Meec.
Dwóch kolegów z forum ma tę maszynkę Meec i specjalnie nie narzekają.

amigorg:

--- Cytat: lemonmint w Luty 09, 2014, 12:30:25 pm --- I tak co chwilę się zatrzymywała (przeciążenie)
--- Koniec cytatu ---
Coś jest nie w porządku. Jeżeli ma 1500 W i 9000 obr/min, musi strugać. Może ma tępe noże?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej