Elektronarzędzia > Frezarki

Frezarka Makita + szyna Bosch

(1/3) > >>

Chokai:
Dzień dobry,
Czy orientujecie się czy da się jakoś jedno z drugim wykorzystać ? Zastanawiam się jaką frezarkę kupić, wybrałem Makitę RT0700CX2J , ale mam szynę Boscha i nie wiem czy są jakieś adaptery które pozwolą tej frezarki z szyną Boscha używać.
Znalazłem taki adapter: Makita 194579 ( https://www.ceneo.pl/14660688 )  , pasowałby ?
A może dokupić Boschowski adapter OFA , tylko czy z kolei ta frezarka będzie do niego pasować ?

pozdrawiam


fyme:
Adapter makity nie będzie pasował do szyny boscha. Prędzej adapter do frezarek bosch dopasjesz do makity choć pewnie będzie trzeba coś zmodyfikować.

Nol:
Fsn ofa ma w instrukcji listę frezarek kompatybilnych z tym adapterem, o ile dobrze pamiętam był tam też jakiś model Makity. Jeśli nawet ten konkretny egzemplarz nie jest tam podany, to łatwo dorobić 'przejściówkę' z cienkiej sklejki lub plexi aby dopasować rozstaw otworów pod swoją frezarkę. Ja tak zrobiłem ze swoim zielonym Boschem POF 1400, który normalnie nie jest kompatybilny.

Jakacor:

--- Cytat: Nol w Wrzesień 26, 2017, 21:05:10 pm ---Ja tak zrobiłem ze swoim zielonym Boschem POF 1400, który normalnie nie jest kompatybilny.

--- Koniec cytatu ---
Daj jakies zdjecie pls. Moze da sie podpiac do szyny festoola.

jawor:

--- Cytat: Chokai w Wrzesień 26, 2017, 14:00:18 pm ---Znalazłem taki adapter: Makita 194579 ( https://www.ceneo.pl/14660688 )  , pasowałby ?
--- Koniec cytatu ---

To zależy jaką szerokość ma ten klin (czy jak tam nazwać ten wzdłużny, wyprofilowany element) prowadzący w szynach makity i boscha, jak porównywalny to będzie ok. Ew jak nie zapomnę to Ci wieczorem zmierzę szerokość maksymalną w tym uchwycie, bo pamiętam, że jest tam trochę luzu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej