Wyposażenie warsztatu > Pneumatyka

Belka dociskowa

(1/2) > >>

emaciek87:
Witam, czy ktos kiedyś robił belke dociskowa do pily formatowej? prosiłbym o pomoc jakiś schemat? Jakie siłowniki dobrać jak to połączyć. Belka dociskowa do piły formatowej docisk pneumatyczny
https://www.olx.pl/oferta/belka-dociskowa-do-pily-formatowej-docisk-pneumatyczny-CID619-IDeatcL.html

marcin6391:
Moich dwóch znajomych ma.
Ale robili, tylko gotowe zamawiali

emaciek87:
Gotowa to koszt 2500 zł. Myślałem cos samemu zrobic bi nie wydaje sie to zbyt skomplikowane. Siłowniki mozna kupić w granicach 100-150 zł za sztukę. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć jakiś podpowiedzi.

anrok:
Kiedyś bawiłem się trochę automatyką. Siłowniki z tego linku są średnicy około 30 mm i skoku 150-200 mm, sprzedający pisze, że na dwu sekcjach jest
- 7 siłowników np: Siłownik D 32x 170 http://www.prema.pl/oferta/Silowniki-D32/Silowniki/10.010E.0170 ( na filmie widzę że to siłowniki dwustronnego działania).
Do każdego potrzebne będą elementy mocujące, zależne od konstrukcji.
Te na filmie mają z obu stron prowadnice, można dorobić z pręta i płaskownika, do tego końcówki ( na filmie wtykowe) do zasilania siłowników, ( z jednej strony zasilania każdej sekcji przydałyby się takie z regulacją szybkości spustu powietrza do regulacji prędkości opadania, żeby belka nie uderzała za mocno). Chociaż tutaj jest regulacja ciśnienia ustawiona na około 3-3,5 bara.
- 2 zawory sterujące dźwigniowe np: http://www.prema.pl/oferta/Rozdzielacze-Sterowane-mechanicznie/Zawory-rozdzielajace/24.0510.5214 dwupołożeniowy góra-dół.
Na zaworach sterujących widzę po dwa tłumiki powietrza (mosiężne), trzy końcówki do przyłączenia przewodu chyba fi 8. http://www.prema.pl/oferta/Przewody-pneumatyczne-Przewody/Polietylenowe-PE/60.0050.0801N
http://www.prema.pl/oferta/Przylaczki-i-akcesoria
Do tego trójniki ( widzę metalowe i wtykowe , końcówki do siłowników, 2 reduktory ciśnienia z odwadniaczem.
Nie znam aktualnych cen, wypadłem z obiegu parę lat temu, można napisać zapytanie ile u producenta, sprawdzić na portalach, przeliczyć plus konstrukcja. Samemu robiąc może udałoby się za pół ceny.

mkmeble:
Witajcie
Mam podobną belkę ale chciałbym przerobić ją na 2 sekcje tak ja na filmie.
Potrzebny jest jakiś rozdzielacz?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej