Realizacje krok po kroku > Krok po kroku (realizacje własne)

Lite drzwi wewnętrzne

(1/8) > >>

mario78:
Witam
Nie wiem czy nie dubluję tematu choć przeszukując forum podobnego nie znalazłem.Myślę o zrobieniu klasycznych drzwi wewnętrznych z dębu i prosił bym Was o podpowiedzi i pomoc bo to będzie mój debiut i dobrze by było żeby efekt był zadowalający. Na początek chcę zrobić jedne brakujące drzwi które nie były zamówione u stolarza do pomieszczenia praktycznie nie używanego bo mam tam graciarnię a na pewno u tego samego fachowca już drugi raz nic nie kupię. Poza tym pomieszczeniem mam drzwi które wyglądały ładnie ale po paru latach użytkowania wychodzą ich wady,takie jak zastosowanie płyty MDF u dołu drzwi z których odchodzi i pęka okleina naturalna:( Przeszukując podobne tematy w sieci zauważyłem że często stosuje się sosnę w miejscach gdzie można ją ukryć a na stronie widocznej jest dąb i takie rozwiązanie chyba by było dobre? Bardzo bym prosił o przybliżenie technologii  produkcji drzwi i od czego dobrze by było zacząć moje nowe doświadczenie.Na koniec dodam że mam małe doświadczenie w robieniu mebli i drewno lite to mój ulubiony materiał.
Pozdrawiam

tomekz:
Nie będzie to łatwe  dla Ciebie  no ale  jak  chcesz to....................... Ty musisz wiedzieć co  chcesz i jak zrobić , a dopiero dopytywać o konkrety Inaczej napiszemy tu książkę i wszyscy sie  zniechęcimy .

Napisz : jakie doświadczenie , pomieszczenie, maszyny , narzędzia ,   pewny  materiał na drzwi  itd . czym więcej informacji tym lepsze odpowiedzi

amigorg:
Oprócz tego, co pisze Tomek przydało by się zdjęcie innych drzwi jakie masz w domu, muszą być podobne z sąsiadujacymi, chyba że to całkowicie odosobnione pomieszczenie.

mario78:
Doświadczenia w stolarce mam mierne szczerze mówiąc,maszyny podobnie ale zdjęcie mogę dołączyć ;) Drzwi wydawały mi się proste do zrobienia lecz nie mając o tym pojęcia mogę się mylić. Na pewno podejmę się zrobienia,nie wiem z jakim efektem ale jak widzę muszę się troszkę wgłębić w temat,cokolwiek zacząć i wtedy pytać.Zdjęcie kiepskiej jakości z telefonu.
Pozdrawiam.

tomekz:
No to ładnie , ............... zgłębisz temat , sprawa dojrzeje   - pytaj :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej