Literatura > Literatura

Zapiski Stolarza O. Thorstensen

(1/3) > >>

jasiop:
z okładki:

Prosto z Norwegii opowieść o dobrze wykonanej robocie, która daje satysfakcję i prostym życiu w zgodzie z sobą i naturą

Oddajemy w wasze ręce pierwszą taką książkę – o budowaniu, remontowaniu i wykańczaniu, ale napisaną z zupełnie nowej perspektywy. W czasach, kiedy z każdej strony jesteś atakowany folderami z designersko umeblowanymi pokojami, pięknymi fotografiami i artystycznymi stylizacjami my proponujemy prawdziwą opowieść o prawdziwym fachowcu. W dodatku napisaną przez fachowca!
 
Ole Thorstensen nie jest architektem, projektantem, ani dekoratorem wnętrz. Sporo czasu spędza za biurkiem, przygotowując kosztorysy, ale nie zobaczycie go w garniturze i pod krawatem. Jego żywioł to przede wszystkim ciężka praca, w kurzu i brudzie. Kilkanaście godzin na dobę. Ole jest stolarzem i cieślą, jednym z najlepszych w swym fachu. Zbudował wiele domów, zaadaptował jeszcze więcej strychów. Sporządza projekty, wycenia i samodzielnie wykonuje. Lubi swą pracę, ma do niej niemal filozoficzny stosunek. Przez pryzmat swych narzędzi i obowiązków obserwuje zmieniający się świat, patrzy na ludzi, kumpli, konkurentów…i opowiada.
Przeczytajcie, co ważnego ma nam do powiedzenia. O wartości pracy, o uczciwości, o poszukiwaniu harmonii i odpowiedzi na pytania „kim jestem i czego chcę?”.
 
Zapiski stolarza  to książka dla budujących i remontujących, słowem - dla wszystkich inwestorów, którzy marzą o domu i chcą spojrzeć na budowę oczami fachowca. To książka dla wszystkich tych, którzy majsterkują i spędzają całe dni w swoich warsztatach, dla tych, którzy marzą, aby w końcu zbudować coś w stu procentach swojego... choćby mały domek na narzędzia albo altankę. Ole nie będzie Wam mówił, że heblowanie i ciosanie jest łatwe i przyjemne. Wprost przeciwnie.

--------------

Zrobiłem sobie prezent, teraz siedzę i czytam - wciąga ! Na prawdę polecam :-)

m_kola:
Zaciekawiło więc kupuję! Gdyby ktoś chciał ebooka to tutaj znalazłem za 16,20 zł :)

sgt_raffie:
Też właśnie kupiłem. Dzięki Kola za linka..

jasiop:
W książce jest kilka "wtrąceń" o robotnikach z Polski ...

PS
Autor odwiedził nasz kraj by poznać polskie rzemiosło oraz zebrać materiał do swej kolejnej książki.

PS 2
książka ta, to w zasadzie fabularyzowany zapis remontu pewnego strychu - zamiany na użytkowe poddasze ...

L4:
Fajnie i przyjemnie się czyta o pracy na północy.
Szkoda, że nie zamieszczono więcej szczegółowych ilustracji do opisu słownego, mi się trudno było połapać co i gdzie konstrukcyjnie było robione.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej