Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - woski

impregnacja (woskiem?) na zewnątrz

(1/3) > >>

na_forum:
Witam mam pytanie o wasze doświadczenie z impregnacją na zewnątrz.

Przez lata jak impregnowałem elementy wystawione na deszcz i słońce to  stosowałem jakiś gotowy produkt penetrujący (ostatnimi czasy również siarczan miedzi). A na wykończenie często dawałem lakier bezbarwny, co jak wiadomo nie jest idealnym rozwiązaniem na słońce, deszcz i mróz.

Ostatnio bawię się z własnymi pastami woskowymi i zastanawiam się nad takim tematem:

Jeśli rzadką pastą woskową (taką lejącą się i dobrze wnikającą) posmaruję deskę sosnową lub np. bukową, a następnie jako warstwę ostateczną dam gęstszą pastę to jak to się będzie zachowywało na zewnątrz?

A może łączenie pasty woskowej z jakimiś innym i produktami?
Chyba, że np: olej sprawdza się lepiej niż wosk?

Jakie są wasze doświadczenia?

tomekz:

--- Cytat: na_forum w Grudzień 29, 2017, 11:18:09 am --- olej sprawdza się lepiej niż wosk?
--- Koniec cytatu ---

Tak .
Wosk sobie daruj.

na_forum:

--- Cytat: tomekz w Grudzień 29, 2017, 12:32:07 pm ---
--- Cytat: na_forum w Grudzień 29, 2017, 11:18:09 am --- olej sprawdza się lepiej niż wosk?
--- Koniec cytatu ---

Tak .
Wosk sobie daruj.

--- Koniec cytatu ---
Bardzo mi pomogła, ta jakże dogłębna analiza :). Przydałoby się więcej konkretów.

Na chłopski rozum, to "gruba" warstwa twardego wosku powinna być super rozwiązaniem które zabezpieczy np. płot

skoop:
Używałem kiedyś wosku Vidaron i w podobnych okolicznościach sprawdził się całkiem całkiem. Ale może Panowie jednak wiedzą lepiej i zastosować się do ich wskazówek będzie miało lepszy efekt. Pozdrawiam :)

peter:
pomalowałem ławkę z mahoniu olejem (teak oil),4 warstwy i po kilku miesiącach stwierdzam że nigdy więcej. teraz wymaga odswieżenia ,tylko co użyć ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej