Maszyny stolarskie > Wieloczynnościowe

Strugarko grubościówka Jul.Lindner & Co

<< < (2/4) > >>

Lirorobert:
Dobra decyzja z dorobieniem wału nowego.
Moze inna firma zrobi odpowiedniej długości?

d0minik:
Szukałem, dzwoniłem i nikt nie jest w stanie pomóc. Większość firm remontujących maszyny stolarskie korzysta z gotowych fabrycznych części zamiennych. Przy każdym kontakcie prosili o model rok produkcji a najlepiej tabliczkę znamionową. Po wysłaniu danych każdy rozkładał ręce.
Firm, które dorabiają wały wg rysunku znalazłem trzy z czego okazało się, że tak naprawdę to dwóch pośredników i jeden wykonawca. Ograniczenie 930mm wynika z maszyny  do obróbki. To i tak bardzo długi wał.
Na upartego mógłbym przesunąć czopy względem pierwotnego ustawienia, zbliżyć do siebie łożyska bo miejsca jest sporo, ale przy i tak nie małych wydatkach pozostawienie pasa transmisyjnego w pierwotnej postaci mija się z celem.
Zastanawiam się jeszcze nad mechanicznym sterowaniem obrotami. Przekładnia na dwie prędkości albo coś w tym stylu.

Lirorobert:
Dziękuję.
Powodzenia.

Arek15:
Tu doczytuje wiecej niz piszesz na priv. Moim zdaniem motoreduktor zbedny jesli chcesz falownik. Wystarczy odpowiednie przelozenie na kolach pasowych i silnik pod falownikiem. Silnik po przelozeniu na paskach bedzie mial. Lzej a falownikiem dostosujesz zadana predkosc. Pracowalem w tartaku i tak mialem rozwiazany naped traka. Jak caly trak jezdzial na silniku chyba 1.5 kw to do grubosciowki tyle nie trzeba.

d0minik:
Więcej, bo za Twoją namową opisuję proces modernizacji. Dzięki temu może uniknę niepotrzebnych decyzji. Pewnie nie jeden z forumowiczów ma duże doświadczenie i dorzuci swoje uwagi.
 Co do motoreduktora to takowy posiadam, gdzieś spotkałem się z opinią, że sam silnik na falowniku nie jest dobrym rozwiązaniem. Aczkolwiek tu było by przełożenie na kołach więc problemu nie powinno być.
Trochę mnie zmartwiła minimalna grubość wału pod łożyska, nie mniejsza niż 45 mm. Trochę mi to komplikuje sprawę bo będe musiał jedną obudowę łożyska przetoczyć z wymiaru 80mm na 85mm. O grubości poinformował mnie wykonawca wału.
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej