Materiałoznawstwo > Drewno lite - egzotyczne

Bangkirai - obróbka

(1/2) > >>

color1:
Mam pytanko co mieli na warsztacie to drewno, czy ono jest bardzo ale to bardzo twarde ?
A do rzeczy, czy budżetowym sprzętem (tzn. tarcza 48z co kosztowała max 40 zł, frezy też budżetowe, brzeszczoty do wyrzynarki może z tych lepszych...) da radę zrobić jakieś małe prace ? Mam na myśli manufakturkę, ucięcie kawałka z deski tarasowej, obrobienie frezarką, dziury otwornicą z bimetalu, i takie tam... Ostatnio dłubałem przy bambusie prasowanym i mam tylko takie porównanie względem np. do sosny czy sklejki liściastej / i do piłowanej blachy aluminiowej 4 mm ;) ...

color1:
Aha i zasadniczo, czy da się to drewno  obrabiać frezarką zważywszy na to, że jest oleiste ?

gwd:
W doświadczenia własnoręcznej budowy tarasu i architektury ogrodowej: bez żadnego problemu da się ciąć i frezować nawet amatorskim sprzętem.

color1:
Ha.. .dzięki za link ;)

No to jeszcze jedno pytanie, czy kleje typu wikolowego, poliuretan czy jakieś inne montażowe można stosować przy tym drewnie ? Które dobrze wiążą ( wspomniana oleistość, wilgotność...) ?

gwd:
Z klejeniem bangkirai nie mam doświadczeń ale jeśli ma byc na zewątrz to raczej kliejenia nie polecam, bo z moich obserwacji drewno bangkirai dość mocno pracuje. Nawet pomimo dość częstej i dokładnej impregancji olejem. Pracuje rozszerzając się w poprzek włókien. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej