Kwiecień 18, 2024, 02:41:11 am

Autor Wątek: Zakup kompaktowej okleiniarki automatycznej - KAM 633?  (Przeczytany 4411 razy)

Offline alzajac

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Zakup kompaktowej okleiniarki automatycznej - KAM 633?
« dnia: Luty 03, 2019, 10:18:23 am »
Dzień dobry koledzy,

Przymierzam się właśnie do zakupu swojej pierwszej okleiniarki automatycznej. Obecnie pracuje na ręcznej HOLZMANN KAM 65PRO z której ogólnie jestem zadowolony, ale niestety na obróbkę materiału poświęcam zbyt dużo czasu. Po oklejeniu ścinam nadmiar okleiny frezarką, poprawiam dłutem i na końcu poleruję drobnym papierem ściernym. Szukam niedużej okleiniarki, która wykona za mnie całą pracę i po której nie będę musiał poprawiać.

Maksymalna długość maszyny jaką uda mi się upchnąć w warsztacie to ok 3,0-3,2m. Super gdyby nawet nie przekraczała 3m długości. Miejsca jest na prawdę mało. Dodam że wejście do lokalu ma 1,9m (szerokości) x 2,2m (wysokości).

Materiał jaki głównie obrabiam (ok 80%) jest specyficzny, ponieważ głównie są to długie (ok. 1000-1200mm) elementy z płyty 18mm o szerokości zaledwie 60, 80 i 90mm. Tej szerokości elementy chcę móc oklejać na obu długich krawędziach więc minimalna szerokość materiału jaką deklaruje producent jest dla mnie bardzo ważna. Pozostałe 20% formatek to elementy o wielkości ok. 900x1200mm. Największe formatki jakie będą oklejane to 800x1600mm, ale bardzo rzadko. Do oklejania używam obrzeży ABS 0,8mm. Blatów i grubszych płyt aktualnie nie robię. Obecnie używam kleju Kleiberit 788.7.

Rozglądam się od jakiegoś czasu i wstępnie wybrałem okleiniarkę KAM 633 ze wstępnym frezowaniem - https://www.kma-maszyny.pl/katalog-produktow/okleiniarka-kam-633.html

Wybrałem ją głównie ze względu na niewielkie wymiary oraz właśnie wstępne frezowanie. Dodam, że kwota na samą maszynę jaką planuję przeznaczyć to ok 65 tyś brutto (maszyna będzie brana w leasing więc wiadomo, że dojdą jeszcze koszty).

Chciałbym zapytać doświadczonych kolegów o opinie odnośnie tego zakupu. Czy ktoś może ma lub miał styczność z tą maszyną i może coś o niej napisać? Jak wygląda kwestia jakości obrobionego materiału, czy jest konieczność poprawiania, jak wygląda obsługa i możliwość regulacji maszyny we własnym zakresie? Czy nie rozregulowuje się za szybko? Czy ewentualnie są jakieś alternatywy w tej cenie i wymiarach sprzętu, które będą lepszej jakości?