Realizacje krok po kroku > Krok po kroku (realizacje własne)

markowe projekty

<< < (2/5) > >>

zarekl:
Możesz spróbować wyrównać wilgotność kładąc wilgotny ręcznik od suchej strony klapy. Wtedy powinna się wyprostować. Co dalej nie wiem, całkiem prawdopodobne, że jak znów z góry zacznie schnąć to będzie się wyginać, ale powinna już mniej. Żadne zabezpieczenie powierzchni nie daje pewności, że woda nie przejdzie. Pomyśl czy w niedalekiej przyszłości z powodu wilgoci nie ucierpią płyty dookoła akwarium, skoro drewno się powyginało to znaczy, że one też chłoną wodę.

mar33cki:
Będę zatem kombinował z prostowaniem, ale najpierw zorganizuję pokrywę, choć częściową.

Szafka nad akwarium jest szafką zlewozmywakową ikeową i ma wycięcie w podłodze w tylnej części, sufit szafy też nie jest szczelny. Dodatkowo nad szafą mam nawiew z wentylacji mechanicznej, który powinien rozpraszać wilgoć. Póki co, wpływu na szafki nie zauważyłem.

mar33cki:
po zmontowaniu pokrywy na akwa front się prawie całkiem wyprostował  ;)

ostatnio mnie naszło na wykorzystanie odpadów z merbau, wstępnie zrobiłem 2 komplety duży (na zdjęciu poniżej) i mały z wycięcia wewnętrznego ;), grubość 2-3mm

mar33cki:
i focia mniejszych
 

mar33cki:
ostatnio wykonałem biurko dla dziecka,
- blat świerk skandynawski 800x2000x40,
- nogi z kantówki 40x60, łączone na czopy i klejone, dokręcane do blatu śrubami M8, a w blacie wkrętki stalowe,
- powłoka wosk twardy olejny Saicos 3200 satin mat, chyba za mocno dociskałem frezarkę, bo zostały mi rowki po łożyskach ;),
wszystkie krawędzie frezowane

   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej