Maszyny stolarskie > Szlifierki

Jaka najcichsza szlifierka do bloku?

(1/1)

Manveeru:
Witam serdecznie,

Jako że mieszkam w bloku i mam sąsiadów potrzebuję bardzo cichą szlifierkę do drewna. Dokładnie do jakiś deseczek max 200x9cm. czasami jakąś półeczkę zrobię czasami jakieś łóżeczko itp.
Myślałem na początku o urządzeniu wielofunkcyjnym wiec poszedłem do marketu i włączałem po kolei a to Dewalta a to Stanleya i włączyłem Eubauera EMT300-QC. Mega cichy i taki by mi odpowiadał jako że ma dodatkowe funkcje. Boję się jednak że jego stopa szlifierska jest za mała i też się namęczę jak głupi. Rozważam wybór jeszcze taki:

1. Bosh 55-36(używany)
2. Fein 350 lub 500 (używany)
3. Bosch Primo PSM

Mimośrodowej nie chcę bo mam jakiegoś Graphita z 2 tarczami i jest za głośna i przez obrót talerza za dużo pyli. Mam też jakiegoś Powermata(wielofunkcyjne) z silnikiem 1300W ale on jest na najniższych obrotach tak głośny że nie idzie wyrobić.

Trzech wymienionych nie słuchałem bo nie miałem nigdzie w markecie tego. Czy mógłbym prosić o pomoc w doborze? nie koniecznie między tymi trzema ale może ktoś pracował jakąś bardzo cichą szlifiereczką?  Cena jaką na to mam to do 500-600zł.

jasiop:
W zasadzie żadne szlifierki nie są ciche ...
A multinarzędzia według mnie są stosunkowo głośniejsze w działaniu od np oscylacyjnej czy mimośrodowej

posłuchaj sobie np Feina - testował go Jarek

Manveeru:
Kurcze no nie wydaje się taki głośny. A tak serio jak byłem w Castoramie to włączyłem kilka markowych szlifierek oscylacyjnych, kilka urządzeń wielofunkcyjnych i ze wszystkich najcichszym był erbauer. Ale ze podobno problematyczna jest w nim tracza szlifierską to myślałem nad feinem lub wymienionym Boschem. Jednak filmiki wiem że nie odzwierciedlają dźwięku zbyt dobrze. Dlatego pytam tych co mieli z nimi do czynienia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej