Narzędzia ręczne > Inne

Taśma dwustronna do sklejania sklejki

(1/2) > >>

kozaq:
Dzień dobry,
nie wiem czy to dobre miejsce na ten post ale taśma dwustronna jest chyba narzędziem ręcznym więc pisze tu.
Widziałem na filmiku jakiegoś Japończyka, że do tymczasowego sklejania sklejki np. w celu przewiercenia otworu przez oba kawałki lub np. innej ręcznej obróbki, używa taśmy dwustronnej, która nie klei mocno i gość po skończonej obróbce łatwo odrywa oba kawałki sklejki i bez trudu usuwa taśme. Taśma jest bardzo cienka (nie jakaś piankowa) i łatwo usuwalna, nie zostawia przy tym żadnych śladów. Macie może pomysł co to może być za taśma? Oczywiście pytam o jakiś odpowiednik dostępnym na naszym rynku. Ja się naszukałem długo i nie znalazłem takiej, której opis wskazywałby, że trzyma dość lekko i łatwo się odkleja. Prośba o opinie i linki jeśli macie, znacie i używacie takich taśm. Pozdrawiam serdecznie.

Klo:
Chyba w każdym sklepie z chemią typu farby lakiery można dostać cienką taśmę niepiankową, która spełni oczekiwania.
Zwłaszcza, że na drewnie - z racji jego struktury i pyłu) nie będzie trzymać zbyt mocno.
A jeśli nawet zostanie ciut kleju, to i tak ostatnim etapem przed zabezpieczeniem drewna jest szlifowanie, które usunie ewentualne resztki.
Opisowi nie wierz zbytnio. Papier wszystko przyjmie. ;)

Marek77:
Często korzystam z taśm dwustronnych. W taśmy dwustronne lub taśmy samoprzylepne zaopatruję się w https://mierzejewski.pl/. W swoim domu dzięki temu mam przyczepione obrazy i lustro oraz małą półkę. Taśmy dwustronne do świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą robić dziur w ścianie na otwory. Myślę, że to całkiem innowacyjne rozwiązanie. Korzystałem z taśm kilku marek, ale te, co zamówiłem, w pełni mi odpowiadają i trzymają należycie ;) Być może to, czego szukasz, to taśmy dwustronne z butylu. A do czego konkretnie potrzebujesz taśmy?

Lirorobert:
Kolejny zgłoszony

mario78:
Chyba nawet już sie na tyle wycwanili ze "współpracują" . Jedena osoba zadaje pytanie a druga ma gotową odpowiedź. Być może to być jedna osoba która ma dwa konta.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej