Kwiecień 19, 2024, 04:53:06 am

Autor Wątek: Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?  (Przeczytany 4044 razy)

Offline machasteve

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?
« dnia: Listopad 30, 2019, 15:09:06 pm »
Czy spustnik, powiedzmy 56cm długości, 6cm szerokości nada się do wyrównywania kantówek 5-8cm? Jestem przed zakupem, i zastanawiam się czy lepsza będzie wyrówniarka za 1500zł, czy jednak przeznaczyć te pieniądze na zestaw hebli. Wszystkie filmiki i porady odnośnie wyrównywania spustnikiem, dotyczą desek 15cm i szerszych, stąd moje obawy czy się nada, a zależy mi na równej powierzchni pod klejonki.

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7551
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2019, 15:14:41 pm »
O jakiej wyrówniarce za 1500 zł. piszesz?

Offline Rafalski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 320
    • Zobacz profil
Odp: Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2019, 17:12:36 pm »
Chcesz mieć naprawdę proste, czy wystarczy gładka powierzchnia i w miarę proste.
Jeżeli proste, to spustnik się przyda, ale z odrobiną cierpliwości i dobrym okiem wystarczy też krótszy strug.
Jeżeli ma być tylko gładkie, to spokojnie wysarczy równiak i gładzik.

Offline Bart_K

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2019, 12:08:10 pm »
Czy spustnik, powiedzmy 56cm długości, 6cm szerokości nada się do wyrównywania kantówek 5-8cm? Jestem przed zakupem, i zastanawiam się czy lepsza będzie wyrówniarka za 1500zł, czy jednak przeznaczyć te pieniądze na zestaw hebli. Wszystkie filmiki i porady odnośnie wyrównywania spustnikiem, dotyczą desek 15cm i szerszych, stąd moje obawy czy się nada, a zależy mi na równej powierzchni pod klejonki.
Panie, wszystko się da. Kiedyś nie można było inaczej, a zobacz jakie cuda powstały. Tylko to wymaga czasu. Ale jak masz go dużo, nie widzę przeszkód. Sam stoję przed tym wyzwaniem, bo chcę zrobić konstrukcję stołu z kantówek, a wiadomo jakie sprzedają kantówki w marketach. Jak zależy Ci na zrobieniu klejonki, to nie wiem czy znasz ten sposób, że sąsiednie powierzchnie klejone równa się razem po czym do sklejenia składa jak książkę.