Narzędzia ręczne > Strugi

Czy spustnikiem da się wyrównywać kantówki?

(1/1)

machasteve:
Czy spustnik, powiedzmy 56cm długości, 6cm szerokości nada się do wyrównywania kantówek 5-8cm? Jestem przed zakupem, i zastanawiam się czy lepsza będzie wyrówniarka za 1500zł, czy jednak przeznaczyć te pieniądze na zestaw hebli. Wszystkie filmiki i porady odnośnie wyrównywania spustnikiem, dotyczą desek 15cm i szerszych, stąd moje obawy czy się nada, a zależy mi na równej powierzchni pod klejonki.

Lirorobert:
O jakiej wyrówniarce za 1500 zł. piszesz?

Rafalski:
Chcesz mieć naprawdę proste, czy wystarczy gładka powierzchnia i w miarę proste.
Jeżeli proste, to spustnik się przyda, ale z odrobiną cierpliwości i dobrym okiem wystarczy też krótszy strug.
Jeżeli ma być tylko gładkie, to spokojnie wysarczy równiak i gładzik.

Bart_K:

--- Cytat: machasteve w Listopad 30, 2019, 15:09:06 pm ---Czy spustnik, powiedzmy 56cm długości, 6cm szerokości nada się do wyrównywania kantówek 5-8cm? Jestem przed zakupem, i zastanawiam się czy lepsza będzie wyrówniarka za 1500zł, czy jednak przeznaczyć te pieniądze na zestaw hebli. Wszystkie filmiki i porady odnośnie wyrównywania spustnikiem, dotyczą desek 15cm i szerszych, stąd moje obawy czy się nada, a zależy mi na równej powierzchni pod klejonki.

--- Koniec cytatu ---
Panie, wszystko się da. Kiedyś nie można było inaczej, a zobacz jakie cuda powstały. Tylko to wymaga czasu. Ale jak masz go dużo, nie widzę przeszkód. Sam stoję przed tym wyzwaniem, bo chcę zrobić konstrukcję stołu z kantówek, a wiadomo jakie sprzedają kantówki w marketach. Jak zależy Ci na zrobieniu klejonki, to nie wiem czy znasz ten sposób, że sąsiednie powierzchnie klejone równa się razem po czym do sklejenia składa jak książkę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej