Narzędzia ręczne > Piły

czym przeciąć -kłodę wzdłóż - oraz czym wwybrać wnętrze plastra

(1/3) > >>

kuń:
Jak w temacie, czym przeciąć  kłody drewna..... wymiary...i tu jest problem bo od powiedzmy 4 cm do 15-20 cm średnicy. Długości cięć nieduże . powiedzmy z 20cm
Z założenia takie cięcia mają dać w miarę gładkie płaszczyzny  i równe by nie trzeba dużo zbierać strugiem. Zależy mi na małych stratach w materiale, bo te cięcia to będzie robienie "deseczek" płytek o grubości około 1,5cm z twardych drzew, grab z falistością włókien  oraz przywieziony niedawno piękny głóg, mam jeszcze trochę bukszpanu ale to już drobnica.

teoretycznie fajnie by się to cięło piłą stołową z durzą i cienką tarczą..... mam tylko podstawową piłę, i to upiierdliwa sprawa bo trzeba ciąć na 2 razy z 2 stron i równać następnie.

myślałem o pile taśmowej....ale max rozmiar  ciętego materiało to 80 mm  to mnie nie ratuje a dużego kloca-profesjonalnej piły- za kilkanaście tys zł nie kupię

Czy dało by się to ciąć np. piłą lisi ogon?? jak nie tym to co polecacie?

Druga sprawa to wybieranie wnętrza plastrów  drewna, mm takie o grubości 6 cm i chciałbym zrobić z nich misy-toczenie odpada, nie mam sprzętu i kupować nie zamierzam.

może pierwsze wybranie zgrubne: https://allegro.pl/oferta/tarcza-lancuchowa-do-szlifierki-katowej-125-mm-5683933124
czyli tarcza do szlifierki  z łańcuchem a następnie dłuta i szlifierka albo wiertarka z tarczami ściernymi itp.

Lirorobert:
Chyba sporo tego masz.
Skoro tak, to kup piłę taśmową.
Potnij i piłę sprzedaj.

kuń:
No trochę tego materiału jest:)  piła taśmowa.....tylko tym przetnę wałek do 8cm średnicy bo taki ma prześwit piła, a 8cm to ja sobie to od biedy przetnę najtańszą piłą stołową jaką mam, tyle że cięcia z 2 stron i trochę upierdliwe ale idzie to zrobić a różnice poziomów wychodzą  tak z1-1,5mm więc do przeżycia . Tyle można przeżyć.
Problem jest z grubszymi, ponad 8cm .
Druga sprawa to miejsce, strych choć duży w miarę i dorobiona antresola, to  ma swoją pojemność a tą przekroczyłam już 3 krotnie:) nie ma już miejsca:) a na posesji nie ułożę drewna bo już od ponad roku  leży grab kominkowy na następny rok  i ni ma miejsca.
Z kolei duża stołowa ma grube tarcze ….i tak w kółko....

kuń:
https://allegro.pl/oferta/pilarka-tasmowa-do-drewna-pila-tasma-250w-gratisy-8792306698

ewentualnie......te 4 stówy można dac, szału nie oczekuje po tym sprzęcie,jak myślicie? jest to cokolwiek sensownego?

Lirorobert:
Masz tego dużo. Kup lepszą z dużym prześwitem.
Praca będzie szybka i przyjemna.
Pamiętaj że to bardzo niebezpieczne narzędzie.
Łatwo sobie krzywdę zrobić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej