Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - oleje

Szlif pod olejowanie - jak poprawnie zaaplikować olej duński?

<< < (2/2)

TonaWiorow:

--- Cytat: amigorg w Marzec 25, 2020, 10:18:41 am ---Najczęściej producent opisuje sposób przygotowania drewna i sposób aplikacji - wystarczy przestrzegać zaleceń. Najczęściej jest to tak, jak opisuje Lirorobert. W przypadku blatów kuchennych warto co jakiś czas ( co kilka miesięcy) odświeżyć - lekko przeszlifować papierem o granulacji min 300 i   pokryć nową warstwą oleju - wygląda świeżo, jak nowy.

--- Koniec cytatu ---
Takich zaleceń też szukałem, ale niestety jedyna informacja na opakowaniu oleju duńskiego od Rustins dotyczy samej konieczności przeszlifowania. Nie ma niestety żadnej wzmianki o gradacji.
Tak czy inaczej zrobiłem tak jak kolega wyżej polecił, przeszlifowałem do gradacji 150 i jestem już po nałożeniu 3 warstwy na drzwi. Efekt myślę zadowalający. Chciałem jeszcze na koniec przeszlifować gładszym papierem, ale szczerze mówiąc jest to już świetne w dotyku nawet po tym papierze 150.
Drzwi były oryginalnie pomalowane na kolor jaki widać w rowkach. Po zeszlifowaniu farby były w użyciu "na surowo" kilka lat, przez co wyglądały już tragicznie. Myślę że renowacja udana. :)

tomekz:
A rowki ?

TonaWiorow:
Nie znalazłem dobrego sposobu na ich zeszlifowanie. Postanowiłem zaryzykować i to zostawić. Mam nadzieję że olej z farbą nie wejdzie w jakąś reakcję. Poza tym komponuje się to myślę całkiem nieźle.

Lirorobert:
Można było frezarką i frezem.

TonaWiorow:
Niestety nie posiadam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej