Maszyny stolarskie > Wiertarki

Sednik o średnicy w przedziale 25mm-25,5mm

(1/1)

Nib:
Witam,

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z wiertłem typu sednik o średnicy mieszczącej się w przedziale 25mm-25,5 mm? Ewentualnie z sednikami w rozmiarach calowych (1 cal = 25,4 mm)? Jeżeli tak to czy ktoś może coś polecić.

Pozdrawiam,

tomekz:
Są wiertła nastawne do drewna

Nib:
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Oglądając te wiertła nasuwa mi się pytanie jak jest z powtarzalnością takich odwiertów? Wszystkie wiertła tego typu, które udało mi się wygooglować posiadają regulację na jedną śrubkę. Czy po ustawieniu pożądanego wymiaru wiertło 'trzyma wymiar' czy trzeba je nieustannie kontrolować?

Czy takie wiertła nadają się do wywiercenia np. 100 otworów pod rząd czy nie tędy droga?

Lirorobert:
Kup wiertło calowe.
Mogę ci kupić w Anglii.
Wybierz sobie za internecie jakie i z kąd.

Rafalski:
Takie nastawne wiertła mogą sobie całkiem nieźle radzić, ale ....
Kupiłem kiedyś takie wiertło na próbę i okazało się, że jakość kiepska. Muszę jednak przyznać, że kupiłem jedno z najtańszych, a są takie, które wyglądają sporo lepiej. Na zdjęciach widać moje wiertło.
Musiałem je naostrzyć, ale teraz można spokojnie wiercić i jak już się nastawi średnicę, to otwory wychodzą wszystkie takie same.
Na większą ilość otworów polecam jednak sednik i to dobrej jakości. Ten czarny kupiłem niedawno jako używany i w porównaniu do tego czerwonego chińczyka, których kupiłem wcześniej tani komplet, to wielka różnica. Płytki z węglików spiekanych są w tym chińskim nie takie grube i gorzej wyszlifowane, poza tym było bicie, które musiałem zlikwidować. Na zdjęciu widać efekt wiercenia tym czarnym i tym czerwonym.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej