Materiałoznawstwo > Drewno lite - iglaste

Sprawdzony sposób na trociny?

<< < (2/4) > >>

OskarLew:
Cześć, ponieważ lubię ogród to używam trocin do ziemi. Po 3 latach pod ziemią już nic nie pozostaje i zauważyłem, że rośliny lepiej rosną. Oczywiście, to tyczy się tylko trocin i pyłu a nie pozostałości niedrewnianych. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

tomekz:
Trociny zakwaszają  glebę ,a nie wszystkie rośliny to lubią

tayjkt:
Ja na razie wszystko wrzucam do big baga.
Mam kilka pomysłów jak jak zagospodarować trociny
Najwięcej pójdzie za pewne do palenia
mam w ogrodzie rośliny które lubią kwaśną glebę więc pójdą do nich jako nawóz.
Jak będzie dalej dużo trocin to trzeba będzie kupić worek wapna wymieszać z ziemią i dać wtedy trocin dla roślin które wolą bardziej zasadową glebę, Ważne na pewno jest danie najpierw wapna odczekanie około miesiąca i dopiero trociny.
i na koniec co zostanie to do kompostownika.
Jak będą ilości których nie będę w stanie przerobić to za pewne kupię peleciarkę i spróbuję sprzedać taki pelet, ewentualnie czeka jeszcze zakup pieca na pelet.

tomekz:
Jak to jest ?

Wpierw  na  boku   wapno  na miesiąc wymieszać z ziemią i później dać   wapno ? jaka proporcja ?

tayjkt:
Sypiesz wapno na ziemię koło kwiatków i itp, i grabiami mieszasz z ziemią, odczekujesz około miesiąca by ziemia zrobiła się bardziej zasadowa i wtedy dajesz trociny i też dobrze będzie je wymieszać grabiami z ziemią.
Co do dawek to nie pamiętam, na worku powinno być napisane ile trzeba wapna na hektar.
Ogólnie najlepiej by było się wyposażyć w tester pH gleby sprawdzić wartość porównać z zapotrzebowaniem rośliny, można zrobić też test gleby by wiedzieć ogólnie jakie ma wartości i pod to wyliczać dawki nawozu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej