Klejenie i kleje > Kleje i klejenie

Blat sosnowy

(1/3) > >>

kylo:
Chciałbym zrobić sobie blat roboczy z sosnowych desek, takich jak widać w załączniku (ok.5x10cm). 9-10 sztuk chciałbym skleić krótszym bokiem. Mój pierwotny plan był taki żeby wyrównać je na grubościówce, potem ułożyć na równych legarach, docisnąć od góry i dołu jakimiś deskami żeby trzymał się płasko i ścisnąć. Do ściskania chyba użyję pasów, bo niestety takich dużych ścisków nie mam. Potem poczytałem i widziałem, że ktoś tutaj radził żeby kleić partiami np po 30cm i dopiero taki kawałek dać na grubościówkę, a potem 3 kawałki skleić razem. Takie ściski znajdę, to jest plus. Jakie inne argumenty przemawiają za tym drugim podejściem? Ostatecznie i tak będę musiał je jakoś skleić w całość.

Druga kwestia to sam klej. Wikol to moja pierwsza myśl  :) Może jednak doradzicie mi coś lepszego. O drewnie mogę powiedzieć tyle, że to sosna, która w takiej postaci schła jakieś 2 lata pod przykryciem, ale na zewnątrz. Nie mam wilgotnościomierza żeby sprawdzić ile ma % wilgotności. Trzymam ją teraz w ciepłej kotłowni. Blat prawdopodobnie będzie stał na zewnątrz. Może mu się zdarzyć zmoknięcie. Ponadto klej chyba powinien mieć długi cza otwarcia, bo to jakieś 2m2 do wysmarowania. Jaki produkt polecacie? Ile takiego klei będę potrzebował?

tomekz:
klej partiami , na klej wodoodporny poliuretan lub typu wikol  o symbolu  D3 .

eror1968:
Na poliuretan bo D3 nie jest stricte wodoodpornym klejem. Przy długotrwałym kontakcie z wilgocią się rozlezie.

tomekz:
. Blat prawdopodobnie będzie stał na zewnątrz. Może mu się zdarzyć zmoknięcie.


Spokojnie można kleić .

kylo:
Kupiłem chemolan B. Zrobiłem już małą próbkę i zobaczę jak wyjdzie. W specyfikacji jest informacja, że czas prasowania do iluś minut w 20 stopniach. Czy to oznacza, że mam go ściskać maksymalnie tyle czasu? Przy wyższej temperaturze dłużej czy której?

Co do samego ściskania, to chyba nabędę ściski rurowe i jeszcze myślę czy kleić partiami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej