Klejenie i kleje > Kleje i klejenie

Blat sosnowy

<< < (2/3) > >>

tomekz:
Czas prasowania to czas minimalny  na utwardzenie   kleju - ścisków nie  zdejmujemy.
Dobrze by było ,byś dodatkowo zastosował kołki drewniane podczas klejenia. Wzmocnią połączenie ,ale też ułatwią równanie styków połączeń desek .Do klejenia rękawiczki  gumowe .

kylo:

--- Cytat: tomekz w Lipiec 16, 2020, 09:17:47 am ---Dobrze by było ,byś dodatkowo zastosował kołki drewniane podczas klejenia. Wzmocnią połączenie ,ale też ułatwią równanie styków połączeń desek .

--- Koniec cytatu ---

Myślałem o tym, ale moje doświadczenia z wymierzaniem tych otworów przynosiły średnie rezultaty. Wcześniej robiłem to w płytach mdf takim metalowym znacznikiem. Może znajdę w jakimś sklepie taką formatkę do nawiercania albo sam ją jakoś zrobię.

eror1968:

--- Cytat: kylo w Lipiec 16, 2020, 10:27:44 am ---Może znajdę w jakimś sklepie taką formatkę do nawiercania albo sam ją jakoś zrobię.
--- Koniec cytatu ---
Pytasz na forum internetowym zatem można przypuszczać, że używasz internetu, w tym YT. Są setki filmików z różnymi pomagaczami własnej konstrukcji do wiercenia pod kołki.

kylo:
Jakbym nie używał, to bym nawet nie wiedział o istnieniu takich formatek  ;)

kylo:
No i tak mi wyszło to klejenie. Usuwanie resztek tego kleju to masakra. Zdarzyło mi się zdrapać go z kawałkiem drewna. Ktoś mi podpowiedział żebym nie czyścił go zaraz po ściśnięciu, bo się rozpaćka po blacie, ale chyba nie miał racji :)

Mam w domu kilka klejonych blatów i wiem, że profesjonaliści osiągają powierzchnie równe jak lustro. Mi wyszło trochę fal, ale na potrzeby robocze wystarczy i jak na pierwszą taką robotę, jestem zadowolony.

Teraz kwestia zabezpieczenia. Nie podjąłem jeszcze decyzji czy to będzie stało pod dachem pod chmurką, ale zakładając tą drugą opcję, to czym najlepiej zabezpieczyć? Olej do tarasów to mój faworyt.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej