Maszyny stolarskie > Odciąg

Odciąg Proma

(1/2) > >>

mario78:
Witam
Wydajność mojej Promy OP 2200 ostatnio spadła i zauważyłem że znaczna jest roznica w napelnianiu worków. Pierwszy wymieniam 3 razy zanim napełni sie drugi. Mieliście podobny problem,moze wiecie o co chodzi?
Pozdrawiam

amigorg:
Sprawdź czy wirnik nie jest zapchany wiórami, oraz czy wszystkie połączenia węża, maszyny są szczelne.
Sprwdź też, czy worki  filtracyjne nie są zatkane pyłem.

zarekl:
Posiadam Proma OP1500. Przy struganiu czy grubościówce odstępy między koniecznością wytrzepania worka filtrującego są zdecydowanie dłuższe niż przy używaniu go z piłą. Szczególnie przy obrzynaniu długich desek. Zdarza się też, że zapycha się wtedy kratka na wlocie do wentylatora, bo wtedy jest więcej długich wiórów.
Już dłuższy czas go używam i zauważyłem, że częściej muszę wytrzepywać worek fitrujący. Zastanawiam się nad kupnem nowego worka filcowego. Myślałem też o próbie wyprania, ale mam obawy czy wilgoć nie zbije pyłu i worek będzie do wyrzucenia. Czy ktoś próbował prać worki filtracyjne?

mario78:
Nie dałem rady sprawdzić co jest nie tak z moim odciągiem. Sprawdzę co sugeruje Amigorg. Do myślenia dało mi też co napisał Zarekl o wypraniu,wymianie worków bawełnianych. Szukałem nowych Promy,jednak nie ma aktualnych ofert. Zastanawiam sie nad kupnem bawełny na metry i zlecić uszycie takich worków.

amigorg:
Firma Mueller z Gorzowa Wlkp wykonuje filtry wg potrzeb ( https://www.filter-mueller.pl/filtry-wentylacyjne-i-filtry-klimatyzacyjne/worki-filtracyjne ).
Ja zamawiam tam filtry kasetowe do odciągu cyklonowego i oczyszczacza powietrza warsztatowego.
Pewnie worki też wykonają z tkaniny filtracyjnej, lub kup tkaninę filtracyjną i uszyj sam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej