Materiałoznawstwo > Drewno lite - iglaste

Trwałość -sosna

(1/2) > >>

Jooras:
Witam.
Czy może ktoś mi powiedzieć czemu po niespełna 5 lat tak wygląda??? Czego to może być wina? Sinizna i grzyb...... Zła impregnacja? W niektórych kantówkach środek jest mięciutki...

tomekz:
Może być zła impregnacja , może być słabej jakości drewno ( pozyskane z posuszu )

tayjkt:
Widać, że jest na tym grzyb.
Pytanie czy materiał miał już takie odbarwienia 5 lat temu?
Jeśli impregnat nie był grzybobójczy, to tylko kolorem została zakryta niedoskonałość, a grzyb sobie powoli rozrastał. Zwłaszcza jak padał na to bezpośrednio deszcz i jeszcze stało w zacienionym miejscu gdzieś w rogu.
Pytanie jeszcze czy był jeszcze bezpośredni kontakt materiału z gruntem?

Jooras:
Nie pamiętam czy była widoczna sinizna czy nie, mogę przypuszczać że tak, ponieważ dowiedziałem się że materiał leżał na przekładkach pod chmurką zanim do mnie trafił. Byłem u wykonawcy i mogę stwierdzić, iż na dzień dzisiejszy drewno u niego składowane ma ślady sinizny. Od tamtego czasu nie zmienił technik magazynowania drewna.

Drewno nie miało styczności z gruntem, to była balustrada i kawałek tarasu nad wejściem do domu. Miejsce dość mocno nasłonecznione.... w godz 11 -18.
Czy istnieje  możliwość - jakiś test, laboratorium, które stwierdzi czy to był posusz?

tayjkt:
Nie wiem nic na temat takiego laboratorium, ale zakup był 5 lat temu więc nawet jak uda Ci się udowodnić to już przegrasz przez przedawnienie.

Najlepiej zmienić wykonawce, albo zaopatrzyć się z innego miejsca w drewno. Tu raczej nie uda Ci się odratować drewna, jedynie wymiana całości. Grzyb jest bardzo upierdliwy, jak wymienisz tylko uszkodzone elementy to stare elementy które wyglądają ok mogą mieć grzyba i bardzo szybko mogą przejść na nowe elementy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej