Marzec 28, 2024, 09:21:18 am

Autor Wątek: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów  (Przeczytany 5080 razy)

Offline AI3Time

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Czołem,

Rozbudowuję swój hobbystyczny warsztat stolarski i nadchodzi moment, kiedy dojrzałem do prac tokarskich. To będzie dla mnie zupełnie nowy temat, ale bardzo chętnie go poznam. Szukając odpowiedniej tokarki do drewna, zauważyłem że żadna z polecanych i uznanych tokarek nie ma w swoich akcesoriach dostępnego mechanizmu ułatwiającego powtarzalne kopiowanie toczonych elementów. Zdziwiłem się, bo wydawało by się, że potrzeba powtarzalnego kopiowania elementów nie jest jakaś osobliwa. A może źle szukam? Widziałem oczwyście starszego mistrza operującego dłutami przy tokarce, który kopiuje elementy całkowicie ręcznie, trochę na oko, trochę odpowiednio oznaczając obrabiany kawałek drewna. Może ktoś z Was już przerabiał taki temat i ma jakieś gotowe porady, namiary na producentów?

Pozdrawiam,
AI3Time

Offline JarekO

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2278
  • Centrum dowodzenia
    • Zobacz profil
    • Domidrewno.pl
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2020, 23:28:46 pm »
Kopiarki manualne albo full auto nie nadają sie do toczenia z ręki, więc trzeba się decydować na coś... chyba że ;)

https://www.dictum.com/pl/urzadzenia-przyrzady-do-montazu-bagab/urzadzenie-do-kopiujacego-toczenia-podluznego-poprzecznego-hager-lp320-f-706493

W Dictum mają wszystko ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2020, 23:59:37 pm »
To się oddzielnie dokupuje.
Ale do maluchów nie pasuje

Offline AI3Time

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2020, 08:55:56 am »
Dzień Dobry,

Bardzo dziękuję.

Jarek: właśnie o takie urządzenie mi chodziło ;-) Długość elememntow kopiujących tylko 32 cm, ale poszukam tym tropem może znajdę dłuższe.

Koala: te które pokazujesz na zdjęciu to gdzie można znaleźć - co to za producent?

Pozdrawiam,
AI3Time

PS. Dictum to bardzo fajny sklep, ale nie mają dostępnych narzędzi LIE NIELSEN ;-)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2020, 09:04:19 am wysłana przez AI3Time »

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2020, 09:26:55 am »
Wpisz w necie kopiał do tokarki jest sporo ofert.

Offline AI3Time

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2020, 10:02:54 am »
Dziękuję - faktycznie ;-)

Teraz zacznie się kombinowanie z dopasowaniem kopiału do tokarki lub wejśćie w producenta, który ma w swojej ofercie komplet: HAGER (proponowany przez Jarka), HOLTZSTAR (załączone przez Ciebie zdjęcie) lub - znalezione przed chwilą w internecie - BERNARDO lub PROMA. Wygląda na to, że RECORD POWER o jakim myślałem nie byłby tu optymalnym wyborem.

Raz jeszcze dziękuję - temat zamknięty: wiem czego szukać.

Pozdrawiam,
Marcin

Offline Koala

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2020, 10:30:51 am »
Jakby co mam sporą tokarkę na sprzedaż.
DNKA-40 ale nad nią trzeba posiedzieć.

Offline AI3Time

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Tokarka do drewna z mechanizmem ułatwiającym kopiowanie tłoczonych elementów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 19, 2020, 15:00:16 pm »
Dziękuję - ja bym chciał w drewnie, a nie w tokarce coś porobić ;-)

Ostatecznie stanęło na pytaniu do dystrybutora RECORD POWER o poradę jaki kopiał do tychże tokarek będzie pasował z dostępnych na rynku i ku mojemu zdziwieniu, ale też i radości obiecali sprawdzić.

Pozdrawiam
AI3Time