Elektronarzędzia > Pilarki

Wybór zagłębiarki Mafell vs Festool

(1/2) > >>

QuickRay:
Witam
Wiem ze temat był poruszany dawno i wiele razy ale chciałbym sie upewnić w swoim wyborze tym bardziej jeśli chodzi o zakup narzędzia które będzie intensywnie używane.
potrzebuje zagłębiarki i teraz myslę czy Mafell mt 55 czy festool ts 55. Obecnie większość projektów wykonuje z drewna, rzadko kiedy trafia się płyta wiórowa bądź inna wiec główny materiał to drewno. Z tego co czytałem tu i tam, wnioskuje ze mafell nadaje się jednak lepiej do płyt, a festool przyda się bardziej do drewna, dodatkowo festool posiada klin co uważam za dość dużą zaletę i bezpieczeństwo więc jestem jednak bardziej za wyborem strony zielonej  ;)
Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat jeśli można.

Pozdrawiam

JarekO:
Zagłebiarki będziesz używać na szynie, więc tu klin nie jest niezbędny. Mafell ma od groma udogodnień więc jak budżet da radę nie ma się co zastanawiać. Pozdr

Rafalski:
Mafell

plama!:
Jako użytkownik festoola (wcześniej makity) polecam festoola. Fakt że poszedłem w system festoola, więc fajnie współpracuje z resztą osprzętu fs  . W porównaniu do makity, super regulacja wysokości cięcia i nie przycina gumy w szynie podaczas cięcia pod kątem.

plama!:

--- Cytat: JarekO w Listopad 14, 2020, 20:16:06 pm ---Zagłebiarki będziesz używać na szynie, więc tu klin nie jest niezbędny. Mafell ma od groma udogodnień więc jak budżet da radę nie ma się co zastanawiać. Pozdr

--- Koniec cytatu ---
Jakie udogodnienia masz na myśli?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej