Marzec 28, 2024, 09:07:30 am

Autor Wątek: Gomad DNRA potrzebne części  (Przeczytany 5444 razy)

Offline DM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 480
    • Zobacz profil
Gomad DNRA potrzebne części
« dnia: Sierpień 04, 2014, 21:16:35 pm »
Witam.

Zakładam temat bo się tak trochę ciężka krwawizna zrobiła i nie za bardzo wiem co robić dalej. Obszukałem i za-spamowałem chyba cały internet polski. I nie ruszyłem sprawy do przodu ani o jotę, jestem w tym samym miejscu co na początku. Jedyna możliwość ruszenia sprawy tokarki to to że ktoś mi taką zauważy na złomie lub zna posiadacza takowej. Tak więc.....

Poszukuje kompletnej tokarki Gomad lub części do niej. Mam jedną obiecaną ale nie kompletną. Potrzebowałbym danych technicznych, rysunków, wymiarów, spisu wyposażenia, kinematyki etc. W sumie wszystkiego bo w internecie brak tych danych.

W szczególności wymiary wrzeciona, kół napędowych i jeśli są stożki dla wrzeciona i stożek dla konika. W nowych tokarkach jest inny standard i trzeba by wszystko przerobić. Średnice rodzaje łożysk sposób kalibracji bicia wrzeciona itp.
Schemat przekładni napędu suportu.

Tak wygląda ten model tokarki
  
Szczególna cecha to dwustronne wrzeciono z dodatkowym niższym postumentem na podtrzymkę dla dłut.
  

Elementami problematycznymi są sanki narzędziowe z imakiem po prostu ich nie ma a wyglądają tak.
  
Ten mały imak chyba jest oryginalny drugi większy typowy dla tokarek do metalu podejrzewam jest dorobiony.

Następnie zestaw podtrzymek dłut małe i duże tez ich nie mam.
  

Jeśli to możliwe prosiłbym o wymiary i dokładniejsze zdjęcia tych elementów. Głównie zależy mi na oryginalnych sankach narzędziowych z imakiem. Podtrzymki mogę sprowadzić nie oryginalne z UK.
Jak wygląda sposób ich montażu do suportu.
Zdjęcia wymiary okrągłej stopy obrotowej. Może by się udało dopasować inne sanie.
Na dole tokarka DNKA-40 sanki wyglądają na takie same ale czy są(nie są) ?
 

Jeśli to możliwe jakiś cynk na skup złomu gdzie zaobserwowano taką tokarkę lub części do niej. Sklep, hurtownie, zakład cokolwiek...

Allegro sprawdzałem jest tam tylko Gomad za praktycznie trzykrotność ceny rynkowej (normalnie kosztują 2000-3500zł)

I też pojawia się moje zapytanie o serwisy ogłoszeń na których można szukać tokarki lub części do niej. Mam oczywiście allegro,gumtree, OLX, sprzedajemy.pl
Bo przegapiłem już parę fajnych ofert, w tym jedną po sąsiedzku :(

Ok jak na razie ustaliłem ze DNKA ma inne sanie.
Nie wiem czy do DNRA są specjalnie robione czy to kopia od innej tokarki.
 
Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek pomoc.


A tak przy okazji ta poszła poniżej 2k zł kompletna  :'(

Offline DM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 480
    • Zobacz profil
Odp: Gomad DNRA potrzebne części
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2014, 15:20:38 pm »
Dalej nic ....
Za to dostałem kawałek dtr strony 4-10 brakuje rysunków ale jest wypisane wyposażenie.



A tak poza tematem ta jest fajna całe łoże korbką można odsunąć od wrzeciona, coś jak mostek w łożu tylko dużo lepsze.


Offline adniem21

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Gomad DNRA potrzebne części
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2019, 14:41:32 pm »
Odkopie trochę kotleta potrzebuje podtrzymkę ta niższą do toczenia z ręki do DNRA ma ktoś może na zbyciu