BHP > Bezpieczeństwo i higiena pracy

Odpowiednia konserwacja posadzki w hali magazynowej?

<< < (2/2)

Klankora:
To ja może podbije. Co prawda nie z halą magazynową, ale pomieszczeniami użytkowymi, bo w wynajmowanym jest parkiet. Przy remoncie było cyklinowanie, nowy lakier itd. Czy powtarzanie tej czynności bardzo niszczy parkiet? Ile ściera się drewna przy cyklinowaniu? Zastanawiam się co lepiej robić, położyć coś na niego, czy odnawiać, jak już ilość rys zacznie szpecić.

Lirorobert:
To zależy jakie są rysy. Jak głębokie i czy drewno jest uszkodzone czy tylko  lakier. Jak tylko lakier to wystarczy przetarcie samego lakieru i p9nowne lakierowanie. Putanie też jak twarde jest drewno no i kto cyklinuje i jaką cykliniarką.

mianek:
Dokładnie jak przemówcy napisali. Jeśli mozaika 8-10mm, to szybko się jej pozbędziesz, jeśli parkiet 16-20mm lub deska lita - powyżej calówki się nie stosuje, to wytrzymają kilka cyklinowań więcej. Pod względem utrzymania dobrego stanu drewna na podłodze mamy kilka możliwości - lakier, olej, inne rozwiązania nie są zbyt rozsądne, więc nie wymieniam.

Do powierzchni o dużym natężeniu ruchu częściej stosuje się lakiery, gdyż są powłokotwórcze, uchodzą za lepiej zmywalne, chroniące przed wodą, wilgocią, etc. Alternatywą (wcale nie tanią, jeśli mówimy o podłogach o dużym obciążeniu ruchem etc.) jest olej do drewna, raczej lepszej jakości niż tanie zamienniki. Czemu o tym piszę? Większość być może powie, że źle mówię, bo przecież hala, magazyn etc. podłoga to się niszczy. A mi raz doświadczony stolarz powiedział - patrz, zrobisz taką podłogę, czy schody lakierem i potem się pałujesz - (szczególnie schody) tydzień ćwiczyć rękę, żeby zedrzeć i ponownie lakierować razem z podkładem, czy aż tak estetyka nie jest ważna i odkładasz na kolejny rok? ;) - spróbuj dobry olej jachtowy (bez alokacji konkretnego produktu) - zetrze się? weźmiesz szmatkę i uzupełnisz, bez całego remontu i kurzenia choćby szybką cykliniarką..

Forumowicze - jesteście pewnie bardziej doświadczeni ode mnie - co sądzicie o takim podejściu? Z jednej strony wszyscy robią lakierem, bo przy wielości m2 $$ na start przerażają, z drugiej ktoś pisze o halach magazynowych/powierzchniach technicznych, ale z trzeciej - skoro ktoś tam położył parkiet, to czy jeździ po tym wózek widłowy i wjeżdżają palety zmoknięte w transporcie? Hala hali nierówna. Jeśli ktoś zdecydował się na drewno, to chyba jednak jest to hala innego przeznaczenia i spróbowałbym z olejem. Odnośnie cyklinowania - grubości warstw podałem na początku - każde cyklinowanie w zależności od cykliniarza i przede wszystkim drewna (dąb vs. sosna) zbierze 1-3mm. Łatwo policzyć po ilu cyklinowaniach dokopiemy się do posadzki...

Jeśli źle piszę - poprawcie, nie uważam się za experta.

tomekz:
O wszystko trzeba dbać i o lakier i o olej .
Jak się  dba o lakier to jest ta sama robota co olejem ,  tylko stosując olej częściej się z nim bujamy. Zachowując tą zasadę ,nie potrzeba wielce szlifować schodów .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej