Materiałoznawstwo > Płyty

Zabudowa łazienki jak ugryźć temat :)

(1/6) > >>

tomasz5sk:
Witam wspaniałe grono fachowców. Zwracam się z prośbą o podpowiedź jak ugryźć temat zabudowy. Opcji jest kilka która najsensowniejsza. Planuję zrobić zabudowę geberitu jak na zdjęciu. Czy potraktować tą zabudowę jako pojedyncze oddzielne  4bloki pionowe każdy oddzielnie zrobiony co powoduje że mam podwójne ścianki ale i stabilniejsza konstrukcje oraz brak kolizji zawiasów półek itd czy jakiś inny pomysł. Czy dobrze kminię że jak zacznę kombinować tu pojedyncza płyta tu podwójna to będą różne wszędzie zawiasy i kombinowanie z wymiarowaniem frontów aby szczeliny były równe? Wspomnę że obok i nad geberitem głębokość ok 20 a po prawej słupek głębokość 70 bo tam pralka i suszarka będzie. Nie wiem czy dobrze wyjaśniłem o co chodzi ale mam nadzieję że znajdzie się dobra dusza i pomoże :) jak nie zrobię to chociaż wiedzą zostanie na przyszłość :)

mario78:
Jeżeli w jednym korpusie będą 4 fronty to nic nie będzie ze sobą kolidowało. Wystarczy odpowiednio rozplanować boki. A jakiś rysunek,jak to ma wyglądać ?

Lirorobert:
Pojedyńcze ścianki.
Kolizji nie będzie, tylko odpowiednie zawiasy trzeba zastosować
Jak mario78 pisał. Jakiś rysunak?

tomasz5sk:
Dzięki bardzo za odzew. Przygotowałem taki prowizoryczny rysunek jak wyglądać będzie w środku :) Zaznaczam ze korpus pralki głębokość 700 a reszta 200 mm

mario78:
Pomogły by jeszcze jakies wymiary szerokości ;)
Tą zabudowę mozna zrobić na dwa sposoby. Normalnymi zawiasami przesuwając boki lub tam gdzie jest jeden stojak użyć zawiasów bliźniaczych jak wspomniał Lirorobert

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej