Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - lakiery

Lakierowanie stołu.

(1/4) > >>

zyklone:
Witam serdecznie.
Proszę koleżeństwo o pomoc. Jestem w trakcie odnawiania dużego drewnianego stołu i potrzebuje dobrego lakieru, który nie zejdzie za rok czasu. Zależy mi na ja najwyższej trwałości. Stół będzie używany w domu jako jadalny i taki po prostu codzienny. Pod lakier zamierzam użyć bejcy olejnej OSMO. Dobry pomysł? Myślałem o jakimś akrylowym dwuskładnikowym lakierze, ale nie znam się więc może być coś innego. Coś co będzie się w miarę łatwo rozlewało używając wałka/pędzla. Chciałbym położyć jedną warstwę, przeszlifować i położyć drugą.

Przy okazji zapytam o siniejące drewno na takim stole. Na całej powierzchni blatu i nóg widnieją jasnoszare przebarwienia. Nie widać, żeby struktura drewna była jakoś naruszona. Czy należałoby coś z tym zrobić czy można olać i nic się nie stanie po czasie ?

Lirorobert:
Ta sinizna była od początku czy pojawiła się po wykonaniu stołu?
Ja lakierów wodnych nie użuwam w ogóle. Nawet dwuskładnikowych.
Jeśli chcesz dobrze zrobić to zastosój dwuskładnikowy chemoutwardzalny.
Możesz lakier rozcieńczyć aby poprawić jego rozpływalność.

zyklone:
Stół mam od tygodnia. Dopiero co zerwałem z niego lakier i wyszlifowałem także nie mam bladego pojęcia od kiedy jest sinizna, może zrobię zdjęcie to będzie widać o co chodzi.

Jesteś w stanie polecić jakiś konkretny lakier chemoutwardzalny ?

Lirorobert:
Polecam ten. Drewniane blaty kuchenne nie do zdarcia. Zero problemu z wodą.

https://www.rustins.ltd/rustins/our-products/indoor/plastic-coating-hardener-gloss

Arek15:
Produktów i marek lakierów jest sporo na rynku... Najlepiej moim zdaniem jest wybrać komplet produktów u jednego producenta.bejca i lakier żeby nie zareagowały ze sobą oraz żeby były dobrane do drewna.Ważną też metoda aplikacji, dobre przygotowanie powierzchni

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej