Elektronarzędzia > Wyrzynarki

Wyrzynarka do grubego drewna..

(1/7) > >>

Herr Ganter:
Witam wszystkich bardzo serdecznie.....

Rozglądam się za wyrzynarką .. im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości ....
Planuje wycinać w drewnie bukowym ....około 5...6 cm grubości .
We wszystkich opisach jakie przeglądałem piszecie o drewnie max 3 cm......
Generalnie skupiłem się Proxxonie DS460 ale zaczynam mieć wątpliwości czy ten sprzęt da radę .
Nigdy nie pracowałem na takim i podobnym sprzęcie . Więc zaczynam się bać że się rozczaruje .
To kwestia odpowiedniego włosa ?
Czy mam raczej skupić się na innym sprzęcie ? np Pegas ?

Podzielcie się opinają proszę .
Dziękuje i pozdrawiam
 

mario78:
50-60 mm grubości to dużo na włosówkę.  Na pewno czym grubszy brzeszczot tym lepiej będzie sobie radził z takim drewnem. Miałem okazję wycinać grubszy materiał,jest to możliwe jednak nie da sie porównać z drewnem o grubości np15mm. Co chcesz wycinać i jak dużo?

Koala:
Wszystkie wyrzynarki mają taką samą "konstrukcję"/koncepcję?.... Są standardowe brzeszczoty i mają we wszystkich maszynach ten sam skok.
Różnica jest tylko w mechanice która za to odpowiada.

Jak dostaniesz brzeszczot z dużymi zębami na 100% to musi być coś większego od #12 pewnie #15-#20 Nie widziałem takich na rynku.
To może będzie dało radę się pomalutku ciąć buka 5cm. I łuków zbyt ostrych się nie wytnie.

I też tu zaczyna wchodzić jakość cięcia. Przy małych grubościach brzeszczoty nie mają problemów z odprowadzaniem urobku. I dlatego zęby mogą być proste i nie zostawiają brzydkiego wzorku na bocznych powierzchniach.
Przy grubszym drewnie jest problem z odprowadzeniem urobku więc brzeszczoty mają naprzemienne zęby jak w starych piłach/cyrkularkach. Żeby lepiej odprowadzać urobek.

Do tak grubego drewna jedynym sensownym rozwiązaniem jest piła taśmowa.

Herr Ganter:
Prędkość cięcia to nie problem . Bawię się amatorsko .
Co chcę robić ?  Np wycinać serduszka czy gwiazdki w drewnianych świecznikach miej więcej 50x50 mm .
Naoglądałem się na portalu Pinterest . Nooo i zachorowałem w tych drobiazgach  ;D
Piła taśmowa chyba jest za " brutalna " i jakość cięcia gorsza .

Noo chyba że się mylę.....


Herr Ganter:
Coś takiego ... w czymś takim chciałbym wycinać ...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej