Maszyny stolarskie > Przyrządy

Stolik do wiertarki kolumnowej Parkside

(1/4) > >>

kwita:
Zrobiłem całkiem podobny stolik do amigorga. Mój ma wymiary 450mmx300mmx18mm (sklejka) a przykładnica ma wysokość 100 mm. Wcześniej miałem wiertarkę na dość masywnym i stabilnym żeliwnym statywie, niestety nigdy nie miała swojego stałego miejsca, dedykowana wiertarka ma już swoje lata, luzy... To WY zdopingowaliście mnie swoimi realizacjami i opiniami do zakupu wiertarki a potem do zrobienia stolika. Ma swoje stałe miejsce, żal tylko, że tak późno, ale jak mawiają lepiej późno niż wcale. Do wiercenia wąskich elementów zrobiłem listwę 30mm szerokości przykładaną do prowadnicy oraz zderzak. Nie robiłem mocowania imadła jak większość, zrobiłem tylko wymienne wkładki. Mocowanie imadła wymyśliłem inaczej...

kwita:
Pomysł mocowania imadła został zakończony, czas aby wstawić zdjęcia. Mam nadzieję, że zda egzamin. Postanowiłem wykorzystać płytę, którą posiadam, surowy MDF 10mm, wymiar 450mmx240mm, mocowany do stolika wiertarki w istniejące rowki. Do mocowania wykorzystałem pokrętła (oryginalne szare nóżki szafek IKEA, które dostałem w znacznej ilość w prezencie). Imadło jest przykręcone do płyty MDF z możliwością ewentualnej regulacji, podstawowa regulacja płytą z imadłem. Idąc za ciosem, zrobiłem mocowanie imadła z boku szafki (aby miało już swoje miejsce)

Krzysiek1973:
Nadal używasz tego stolika, jak się sprawuje?

kwita:
Hej
Wiertarka jak i stolik cały czas w użyciu. Jak na moje potrzeby wystarczający, rzekłbym nawet, że bez niego było by ciężej cokolwiek robić :D

roki:
Powiem Ci że całkiem całkiem mi się podoba   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej