Okucia > Pozostałe

Podstawa słupka drewnianego

(1/1)

profes12:
Witajcie, na wstępie przepraszam jeżeli mój post nie w tym dziale umieściłem, proszę o korektę.
Do rzeczy: donice ułożone w rzędzie jedna obok drugiej, wykonane z betonu w kształcie litery U, waga jednego elementu 80kg, na tych donicach zamierzam zamontować słupki drewniane ogrodzenia 72x72mm drewno egzotyczne, ogrodzenie będzie biegło wzdłuż górnej krawędzi donic (słupek na donicy), odstępy pomiędzy poszczególnymi słupkami 1200mm, wysokość słupka 1700mm, każdy ze słupków zamierzam zakotwić do dwóch donic kotwami chemicznymi ścianka donicy ma 7,5cm, więc podstawa betonowa bez ziemi ważyć będzie około 160kg. Wypełnienie pomiędzy słupkami to deski "romby" ze szczeliną zwiększającą się wraz ze wzrostem wysokości mocowania od podłoża.

Tutaj powstaje problem: elementem łączącym drewniany słupek z donicami betonowymi z założenia ma być nierdzewka, stawiam na solidność i czasem przesadzam robiąc coś zbyt pancerne, dlatego opcje które biorę pod rozważania to:
- mocowanie profil kwadratowy 80x80x4mm wysokość 100mm, z dospawaną blachą od dołu 5mm, (akurat do takiego materiału mam dostęp)
- mocowanie dolna blacha 5mm, na to dospawana blacha 5-8mm na sztorc wpuszczana w środek słupka, równolegle do przebiegu ogrodzenia (mam utrudnioną możliwość regulacji pochylenia słupka w kierunku prostopadłym do ogrodzenia
- mocowanie dolna blacha 5mm, na to dospawana blacha 5-8mm na sztorc wpuszczana w środek słupka, prostopadle do przebiegu ogrodzenia (mam możliwość po zamontowaniu elementów z nierdzewki na ustawienie pionowe słupka i dopiero skręcenie z podstawą)
- kątownik 100x100x10mm lub 70x70x7mm - najszybsza obróbka cięcie z metra kilka dziur i mocowanie gotowe, słupek montowany na śrubę no i ma podparcie tylko z jednej strony, jak powyżej problem z regulacją pionową, gdyż kątownik ułożony równolegle do przebiegu ogrodzenia

Na podstawie powyższego i własnych doświadczeń  proszę o opinię które mocowanie byłoby najlepsze, najmniej materiałochłonne i zapewniające wymaganą stabilność. Cena nierdzewki niestety jest wysoka, a ilość słupków - rozpiętość to tylko 1200mm pomiędzy, powoduje że tych podstaw będzie dużo.

Nadmienię, że nie ma możliwości aby wkopać się w ziemię, czy też zabetonować jakąkolwiek podstawę.

Pozdrawiam.

Paweł 46:
Bez zdjęcia czy rysunku chyba się nie obejdzie, niby opis dokładny jak się to widzi, ale bez zdjęcia, czy rysunku ciężko coś doradzić. Przynajmniej ja nie mam aż takiej wyobraźni żeby z opisu dawać rady.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej