Elektronarzędzia > Frezarki

Frezarka Eurotec WPER110

(1/5) > >>

przemoprzem:
Witam. Tak sobie planuję jakieś nowe zakupy i patrze w necie i są te frezarki Eurotec WPER110 np tutaj po 196 zł - cena nawet jak na chińczyka śmieszna, bo sam komplet najtańszych frezów z marketu to 100 zł jak nic. http://www.e-maxmajster.pl/glowna/521-frezarka-gornowrzecionowa-eurotec-2800-w-frezy.html(tutaj strona "producenta" WPER110 Electric Router - http://www.worldpro-tools.com/products3.asp?productSort=62&myKeyword=&page=2  ;D).

Frezarka będzie 90% czasu zamontowana pod stolikiem, ma uchwyt na frezy 8 i 12 mm no i ma tą magiczną regulację wysokości frezowania - czyli to duże pokrętło.

Z tego co patrzę po podobnych urządzeniach to ta regulacja była by idealna pod stolik, tutaj widać mniej więcej jak to działa w makicie
https://youtu.be/ZpdSjLfkzoI?t=1m54s
Oczywiście makita ma jeszcze dodatkowo regulację dedykowaną do montażu w stoliku, ale w sumie ten duży grzybek od spodu byłby też super rozwiązaniem.

Ma ktoś tego Euroteca może? Wiem że chińczyk, ale marketówka z makro żyje już kilka lat, niestety jest słabizna, nie ma uchwytu na 12 mm no i regulacja pod stolikiem to Sajgon, a nie bardzo widzę w niej przyszłość i nie chce mi się robić podnoszenia. Na firmową mnie w obecnym momencie na pewno nie stać, a w sumie to w przedziale do 400 zł to pewnie jeden czort tylko nalepka inna.

Pragmatyczny Przemek:
Ja powiem tak.
W pracy mam makite która rak wyglada. Identycznie. Dobry sprzęt tylko ciężka niemiłosiernie do pracy z ręki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

przemoprzem:
No 6 kg to musi "boleć"  ;D Dlatego montaż pod stolik. A ta regulacja z tym "grzybkiem" to chyba fajna sprawa? Co prawda trzeba sięgać pod stolik, żeby pokręcić ale ujdzie. Ewentualnie można by pomodzić, nawiercić otwór w stopie i odwrócić śrubę. Ciekawe jak to jest zmontowane - chodzi mi o tą regulację. Bo może wystarczy wykręcić ten grzybek, zrobić otwór w stopie, tak żeby śruba wyszła ponad obudowę i dać tam nakrętkę - czyli odwrócić cały mechanizm. Plus tego chińczyka to że mamy już otwory w obudowie, jedynie w stopę przerobić - w razie naprawy gwarancyjnej nie przyczepią się do tego.

Hmm, jak to jest, bo na tym zdjęciu nie ma już tego grzybka-pokrętła. Czyli to wysokie pokrętło jest nakładane na to co widać na fotce, czy są dwie śruby - jedna z pokrętłem jak na fotce a druga śruba z długim uchwytem i grzybkiem?

I co to jest ta wystająca osłona miedzy korpusem a prawym uchwytem? Ta czarna naklejka - po co to?

velsyster:
Wlacznik?

criss128:
Blokada do odkręcenia frezu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej