Marzec 29, 2024, 07:04:12 am

Autor Wątek: Frezarka Eurotec WPER110  (Przeczytany 13563 razy)

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Frezarka Eurotec WPER110
« dnia: Kwiecień 15, 2015, 09:49:31 am »
Witam. Tak sobie planuję jakieś nowe zakupy i patrze w necie i są te frezarki Eurotec WPER110 np tutaj po 196 zł - cena nawet jak na chińczyka śmieszna, bo sam komplet najtańszych frezów z marketu to 100 zł jak nic. http://www.e-maxmajster.pl/glowna/521-frezarka-gornowrzecionowa-eurotec-2800-w-frezy.html



(tutaj strona "producenta" WPER110 Electric Router - http://www.worldpro-tools.com/products3.asp?productSort=62&myKeyword=&page=2  ;D).

Frezarka będzie 90% czasu zamontowana pod stolikiem, ma uchwyt na frezy 8 i 12 mm no i ma tą magiczną regulację wysokości frezowania - czyli to duże pokrętło.

Z tego co patrzę po podobnych urządzeniach to ta regulacja była by idealna pod stolik, tutaj widać mniej więcej jak to działa w makicie
https://youtu.be/ZpdSjLfkzoI?t=1m54s
Oczywiście makita ma jeszcze dodatkowo regulację dedykowaną do montażu w stoliku, ale w sumie ten duży grzybek od spodu byłby też super rozwiązaniem.

Ma ktoś tego Euroteca może? Wiem że chińczyk, ale marketówka z makro żyje już kilka lat, niestety jest słabizna, nie ma uchwytu na 12 mm no i regulacja pod stolikiem to Sajgon, a nie bardzo widzę w niej przyszłość i nie chce mi się robić podnoszenia. Na firmową mnie w obecnym momencie na pewno nie stać, a w sumie to w przedziale do 400 zł to pewnie jeden czort tylko nalepka inna.

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:35:06 am »
Ja powiem tak.
W pracy mam makite która rak wyglada. Identycznie. Dobry sprzęt tylko ciężka niemiłosiernie do pracy z ręki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2015, 10:54:03 am »
No 6 kg to musi "boleć"  ;D Dlatego montaż pod stolik. A ta regulacja z tym "grzybkiem" to chyba fajna sprawa? Co prawda trzeba sięgać pod stolik, żeby pokręcić ale ujdzie. Ewentualnie można by pomodzić, nawiercić otwór w stopie i odwrócić śrubę. Ciekawe jak to jest zmontowane - chodzi mi o tą regulację. Bo może wystarczy wykręcić ten grzybek, zrobić otwór w stopie, tak żeby śruba wyszła ponad obudowę i dać tam nakrętkę - czyli odwrócić cały mechanizm. Plus tego chińczyka to że mamy już otwory w obudowie, jedynie w stopę przerobić - w razie naprawy gwarancyjnej nie przyczepią się do tego.

Hmm, jak to jest, bo na tym zdjęciu nie ma już tego grzybka-pokrętła. Czyli to wysokie pokrętło jest nakładane na to co widać na fotce, czy są dwie śruby - jedna z pokrętłem jak na fotce a druga śruba z długim uchwytem i grzybkiem?

I co to jest ta wystająca osłona miedzy korpusem a prawym uchwytem? Ta czarna naklejka - po co to?

Offline velsyster

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 474
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2015, 12:27:27 pm »
Wlacznik?

Offline criss128

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2015, 13:01:55 pm »
Blokada do odkręcenia frezu?

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2015, 13:13:34 pm »
Kurcze, wydaje mi się że blokada to ten bały przycisk na środku obok wrzeciona? Z drugiej strony deko skromy jak na blokadę, może to włącznik od podświetlenia miejsca frezowania jak w tej makicie z filmiku  ;D ;D ;D ;D


I kurde jak patrzę na fotki z tego sklepu to tylko na jednym zdjęciu zrobionym od spodu jest widoczna blokada od regulacji wysokości - ta metalowa (nie plastik jak w makicie! ;)) dźwigienka, na innych zdjęciach jakoś jej nie widzę.

Może by ktoś z Łodzi miał czas i podjechał pomacać ten wynalazek?  ;D

Offline Pragmatyczny Przemek

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1260
    • Zobacz profil
    • Pragmatyczny
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2015, 20:03:20 pm »
W makicie która wygląda identycznie, wyłącznik jest on/off nie trzeba trzymać paluchem.
Blokada wysokości jest, ale spręzyna padła i teraz używamy tylko tego gwintu. Ten grzybek trzyma wysokość.
Jak odkrecisz plastik od stopy to z drugiej strony jest dojscie do gwintu od regulacji wysokości więc jakimś kluczem/korbą możesz sobie regulować wysokość.
Myślę, że tutaj też tak jest zrobione.
Pewnie chińczyk dla makity robił, a jak skończył produkcję to jeszcze zrobił dla siebie ;)

Offline Marucha

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2015, 21:38:37 pm »
omijaj wszystko co nazywa sie Eurotec....

Offline Keleven

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci.
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2015, 22:53:25 pm »
omijaj wszystko co nazywa sie Eurotec....
x2
Pozdrowienia z Syreniego Grodu

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 16, 2015, 08:44:22 am »
Fajnie się mówi ..... palcami frezu nie napędzę, czymś trzeba robić, a na amatorkę nie wydam 500 zł. Byle dziad z makro jakoś kręci już kilka lat, więc nie jest źle z tymi chinolami. Jeszcze popatrzę po marketach, bo tam nigdy nie robią problemu z gwarancją więc mniejsze ryzyko w razie czego jak padnie. Na innym forum diyaudio.pl http://diyaudio.pl/showthread.php/21216-Frezarki-g%C3%B3rnowrzecionowe ludzie nie klną bardzo na te chińczyki. Co innego kupię - zielonego Boscha? Wydam ponad 400 zł i będę się wnerwiał że ma luzy na prowadnicach, albo że skokowo chodzą. Co prawda inne forum, ale polecam przejrzeć cały temat, bo opinii sporo o różnym sprzęcie.

A jakie macie doświadczenia z tym Eurotec - konkretnie co się psuło? Były problemy z gwarancją jakieś?

Poza tematem. Byłem w Praktikerze i za 140 zł jest pilarka chińska na tarcze 185 mm - śmieszna cena, 2 lata gwarancji, może ktoś się skusi.

Offline DM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 480
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:11:48 am »


Mam taką ale w sumie nie używam dokupiłem DeWalta 1/2cal.
Właśnie miałem ją do stolika. Sprężyny musisz wyciągnąć.
Z śruba nie pokombinujesz jest ona na stałe.
Trzeba dorobić dodatkowy włącznik.
Maszyna nie ma softstart i utrzymywania stałych obrotów. Regulator powiedzmy nie jest "aktywny" nie mierzy rzeczywistych obrotów.
W korpusie jest miejsce na zamontowanie włącznika stałego ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 09:15:54 am wysłana przez DominikDec »

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2015, 09:38:11 am »
Haha, jakoś dziwnie identyczna jak ten Eurotec  ;D

Co to dokładnie za model? Bo z Graphita to mi tylko ten popularny wyskakuje - nic więcej, a tego znaleźć nie mogę.

W moim poście « Odpowiedź #2 dnia: 15 Kwiecień 2015, 10:54:03 » dałem fotkę bez tego długiego pokrętła - czyli z tego co piszesz to śruba jest na stałe, a można wymienić jedynie "nakrętki-pokrętła" - albo tak jak u ciebie na zdjęciu, albo ta krótka jak w moim poście #2?

Co ci nie pasuje w tym Graphit? Bo to identyczne jak ten Eurotec.

Offline KonradRak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2017, 21:31:32 pm »
Witam,
Tak mi się przypomniało. Trafiłem na to forum bo szukałem do wspomnianej frezarki nakrętki z tuleją 1/2" i znalazłem za 10$ komplet. Gdyby ktoś potrzebował:
https://www.aliexpress.com/item/3pcs-set-Router-Collet-Cone-Nut-Replacement-for-MAKITA-3612Y-3612-3612T-3612CY-3612C-3612CT-3612BR/32817472538.html
Ten WPER110 (aktualnie dostępny pod innymi nazwami) to bezczelna podróba Makity 3612. Ja jestem bardzo zadowolony z tej frezarki za 200zł. Tylko jak każdego chinola trzeba rozkręcić i sprawdzić co jest źle złożone. U mnie górne łożysko się grzało i musiałem pokombinować z dobiciem oraz dokręceniem z wyczuciem obudowy. Teraz żadnego grzania. Wrzeciono z frezem dzięki profesjonalnej tulei jest idealnie wyważone. Mam też standardową 12mm więc wszystkie frezy do wyboru. Dzięki calowej tulei mam dostępne super tanie i wysokiej jakości frezy z Chin, np Arden - polecam! Duże luzy ma niestety na prowadnicach ale pod stołem już to nie przeszkadza. Dobrej jakości softstart z regulatorem. Przeniosłem na ścianę z wyłącznikiem bezpieczeństwa:

Jak ktoś szuka czegoś taniego na początek pod blat to idealny wybór jak za 200zł, coś lepszego to już 1000zł:


Pozdrawiam,
 

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2017, 09:17:18 am »
Potwierdzam zdanie, że te chinole to dobrze rozkręcić przed użyciem - ja mam Vandera pilarkę i podkusiło mnie rozkręcić - patrzę a tu łożyska 2Z zamiar 2RS i to jakiś badziew chiński dosłownie gdzie luz był wyczuwalny w palcach. A ostatnio też oglądałem w Castorama te droższe frezarki i kurcze - każda bez wyjątku po zablokowaniu pozycji uginała się na prowadnicy bez zacisku. Nie rozbebeszałem nigdy frezarki, ale ciekawe czy nie dałoby się wstawić tulejek bardziej spasowanych do prowadnic - nawet w rolniczym można często dobrać tuleje z brązu - jak nie jakiś rozmiar gigantyczny to można się zmieścić w do 10 zł na szt.

Offline DM

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 480
    • Zobacz profil
Odp: Frezarka Eurotec WPER110
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:08:40 am »
Też szukałem do swojej 1/2 cal bo wiem że była dostępna na rynki USA UK ale serwis przysłał mi drugą 12mm.

Z tymi tulejami to ta frezarka na początek dobra rzecz.