Forum Domidrewno > Wasze propozycje

moje sugestie (uwaga - długie...)

(1/1)

kristopher:
Marzy mi się, aby powstające forum zorientowane było na prezentację projektów, pomysłów, realizacji wykonywanych przez użytkowników. Jednym słowem rozbudowany dział w rodzaju DiY z podziałem na stosowne kategorie, np:
maszyny i obrabiarki (tzw. SAM-y)
wyposażenie warsztatu
przyrządy i pomoce warsztatowe (jigs)
zabudowa i wystrój wnętrz
meble i wyposażenie wnętrz (w tym np. zabawki)
Infrastruktura i meble ogrodowe
Z pewnością przydadzą się również działy prezentujące techniki stolarskie ( i nie tylko stolarskie), a te siłą rzeczy zawierałbyby prezentacje i możliwości maszyn, narzędzi i przyrządów dostępnych na rynku.
Warto też zastanowić się nad utworzeniem działu dotyczącego technik i metodologii projektowania z uwzględnieniem wspomagania komputerowego (np. prezentacje programów CAD, kursy, samouczki, porady w rozwiązywaniu konkretnych problemów).
Kolejne czego ja szukałbym na tym (i nie tylko) forum to informacje o sprawdzonych i polecanych źródłach zaopatrzenia w narzędzia, ale przede wszystkim materiały (ciekawe ilu hobbystów wie gdzie w swoim rejonie mogliby nabyć szlachetne, egzotyczne gatunki drewna?).
Wreszcie materiałoznawstwo, i to szeroko rozumiane: drewno, materiały drewnopochodne, chemia, okucia, łączniki, tzw. galanteria itp. W tym poradniki, kompedia wiedzy, poradnictwo.
Tyle na początek. Później modyfikacje polegające na rozwijaniu (podziale na węższe zagadnienia) działów szczególnie popularnych i likwidacji ignorowanych.
Pozdrawiam rodziców założycieli ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej