Materiałoznawstwo > Drewno lite - egzotyczne

Renowacja Teakowych mabli ogrodowych

(1/4) > >>

Lirorobert:
Witam zainteresowanych odnawianiem zniszczonych przez czas i pogodę ogrodowych mebli Teakowych.
Całość prac wykonany przy użyciu środków chemicznych, bez papiery ściernego i żmudnego szlifowania które to wiele  osób zniechęca do tej pracy.
Na pierwszy żut poszła ławka
Drweno w kolorze ciemnobrązowym jest już umyte, ale jeszcze mokre jeszcze mokre.
Ostatnie zdjęcie przedstawia już wyczyszczoną, ale jeszcze nie zaimpregnowaną.
Niemniej już się suszy i zaraz idę zrobić zdjęcia gotowej.
Czas pracy nad tą ławką to około 2 godziny na samo mycie, i około 1 godziny na zabezpieczanie, plus około godziny na kawę w trakcie prac i rozstawianie sprzętu ( wszystko najpierw zmyłem myjką wodną przy użyciu lancy obrotowej), zabezpieczenie płytek i tak dalej.

No i teraz czas na krzesła i stół.

Lirorobert:
A poniżej ławka gotowa (prawie)
 Na zdjęciu samej ławki jest ona wykończona, niestety za pużno się zorientowałem że środek jest w odcieniu miodowym.
Muszę powiedzieć że bardzo ładny, ale ja i moja żona preferujemy odcień ciemniejszy, taki jak wykończone krzesło stojące  obok ławki na zdjęciu drugim.
No i dalej zdjęcie przedstawiające trzy krzesła. od lewej  przed renowacją, w środku po czyszceniu, i po prawej wykończone.

Pozdrawiam.

C. d. n. wkrótce.

tomekz:

Też robię  myjką i to się  sprawdza ,  +  do tego małe  szlifowanie  :D. Czym smarowałeś ?

Lirorobert:
Obawiam się że samam  myjka to za mało. szcególnie jeśli materiał już jest lekko porowaty. No i dodatkowo myjka delikatnie ale jednak uszkadza powierzchnię drewna. A szlifowanie drewna teakowegoto to sam wiesz jakie jest. Kilka razy potrzesz no i papier zaolejowany kompletnie.

Ja użyłem środków firmy SEMCO.
Na chwilę obecną nie ma jaj na rynku polskim, ale z tego co się zorientowałem to w najbliższym czasie planują wejść.
Specjalizują się w materiałach tylko i wyłącznie do zabezpieczenia drewna teakowego. Głównie firma jest nastawiona na branżę żeglarską jako że tam jest najwięcej tego drewna używanego. Rewlacyjne produkty.
Do czyszczenia drewna "Semco Teak Cleaner"
Do zabezoieczenia "Semco Teak Sealer" dostępny w 5-ciu odcieniach.

http://www.semcoteakproducts.com/semco_products.htm

Pozdrawiam.

Lirorobert:
No i renowacja zakończona. łącznie zajęło to dwa pełne dni robocze.
Malowane trzykrotnie.
Koszt materiałów około 600zł.

[załącznik usunięty przez administratora]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej