Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - lazury

Jak ładnie zalazurować sosnę?

(1/1)

piotrlg:
Hej

Wiem, że sosna nieciekwie się barwi. iem też, że jednym ze sposobów jest położenie rozcieńcoznego szelaku, przed barwieniem. Tylko że ja będę barwił deskę, która będzie stać na zewnątrz i woda będzie jej nieodłącznym towarzyszem. Na ostateczne wykończenie wybrałem lazurę, ale że będzie barwna, to chciałbym jakoś o to ładne zabarwienie zadbać.
Zastanawiam się nad tym: http://www.syntilor.pl/produit/stolarka-meblowa,przygotowanie,wype-322-niacz-porow,138,153,133.html
Twierdzą, że pasuje przed każdym wykończeniem. Ja mam wątpliwości, bo skoro wypełnia pory, to też nie pozwala lazurze zbyt głęboko wniknąć. Ale może się mylę? Update: doczytałem w opisie środka, że służy do zabezpieczania bejcy, czyli już po jej nałożeniu. Znaczy chyba nie dla mnie środek. Inne pomysły?

Czyli zabezpieczenie deski widzę tak: środek biobójczy (np altax penetrin), później wypełniacz porów, później lazura. Co sądzicie?

A przy okazji, czemu nie powinienem sotsować lazury bezbarwnej samodzielnie tylko zawsze w połączeniu z dowolną barwioną? Mi się najbardziej podoba naturalny kolor dzrewa a producent każe mi go zapaskudzić jakimś kolorem. O co chodzi?

P.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej