Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - impregnaty

Jaki impregnat na płot

<< < (2/14) > >>

macieqmc:
Ja mam sztachety wymalowane 2 krotnie lakierobejca (niestety nie wiem jaka) a 3lata temu wymalowalem je sadolinem i jest naprawdę super. Teraz pracowałem na bondeksie ale zbyt krótko aby wyciągnąć wnioski. 
Wiem że jak miałem lakierobejca z altaksa która malowalem poręcz przez długi czas nie mogła się utwardzic ale po zamontowaniu i około 5 dniach było w miarę ok. Podejrzewam że była przemrorzona.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Krajmesel:
Ja bym proponował pomalować środkiem który wsiąka i po wyschnięciu nie robi twardej powłoki np.drewnochron kolorowy. Jak będziesz po kilku latach chciał odnowić to wystarczy przemyć wodą i pomalować. "Sadoliny" trza drapać do żywego. Sadolinem mam pomalowane 90% elementów drewnianych w chacjendzie na zewnątrz, i to co jest osłonięte od deszczu,słońca itp to ok. Ale np Barierki czy spody słupów po 5 latach odłazi i łuszczy się. Osobiście Sadolinem płotu bum nie okaleczał. ;)

tomekz:

--- Cytat: Krajmesel w Październik 06, 2015, 20:02:33 pm ---Ja bym proponował pomalować środkiem który wsiąka i po wyschnięciu nie robi twardej powłoki
--- Koniec cytatu ---

I to jest sedno problemu

Paweł 46:
Vidaron ładnie wsiąka, bo jest rzadki i z teflonem, nie robi powłoki, chyba że się pomaluje 3-4 razy.
Ale niestety dość drogi litr zależnie od sklepu koło 20zł.

Lirorobert:

--- Cytat: Krajmesel w Październik 06, 2015, 20:02:33 pm ---Barierki czy spody słupów po 5 latach odłazi i łuszczy się
--- Koniec cytatu ---
Dziwne. A może podłoże nie było przygotowane poprawnie, albo drewno było złej wilgotności?
Bardzo ważne o czym nie zawsze się mówi lub pisze, to aby materiał montowany na zewnątrz nie był malowany bezpośrednio po zamontowaniu.
Należy odczekać kilka tygodni po montażu, tak aby nabrał właściwej wilgotności. Czasami materiał jest za suchy,a wtedy będzie powiększał wymiar wraz ze zwiększaniem objętości, a wtedy powłoka może popękać. No i w drugą stronę, jeśli jest za mokry to po zamalowaniu zamykamu możliwość wydostania się nadmiaru wilgoci z drewna. Napierająca wilgoć ze środka w ołączeniu ze zmiejszeniem objętości drewna podczas wysychania spowodować może odparzenie powłoki i łuszczenie.
Oddżielnym kłopotem jest sytuacja jeśli dewno jest zaimpregnowane jakimś środkiem impregnującym. środki te mogą spowodować osłabienie połączenia powłoki lakierniczej lub malarskiej z drewnem cy to z powodu niezgodności chemicznej, czy z powodu zamknięcia porów w drewnie, a co za tym idzie osłabienie przyczepności powłoki.
W tym przypadku trzeba koniecznie odczekać jakiś czas przed malowaniem. Po angielsku ten czas czekania określa się słowem "weathering" i będę wdzięczny jęli podacie mi odpowiednik poski. Po prostu nie wiem.

Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej