Maszyny stolarskie > Odciąg

automatyczne włączenie odciągu

(1/14) > >>

darcior:
Witam, w "galerii" zamieściłem zdjęcia wykonanego przeze mnie urządzenia, które pozwala na automatyczne włączenie odciągu trocin (odkurzacza itp.) przy uruchomieniu dowolnego elektronarzędzia  (piły, wyrzynarki itp.). Zainteresowanym pomogę w realizacji.

studio tata:
wyslalem wiadomosc na pryw

Keleven:
Napisz coś więcej, myślę że więcej osób będzie zainteresowana tym tematem.
Ile Cię to kosztowało to urządzenie?

Pragmatyczny Przemek:
Czy wyłącza sie od ręki czy działa jeszcze kilka sekund.

Studio tata świetna decyzja.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk wiec mogą trafić sie literówki

darcior:
Przekaźnik zbudowałem na bazie elektronicznego przekaźnika prądowego EPP-619, który wg producenta: służy do kontroli wartości natężenia prądu w obwodach mierzonych z funkcją przełączenia styku w przypadku przekroczenia wartości natężenia prądu powyżej ustawionych wartości progowych.
We wspólnej obudowie znalazły się również: wyłącznik nadprądowy B16 oraz trzy gniazda, jedno do podłączenia odkurzacza i dwa do np. piły i wyrzynarki lub innych narzędzi wymagających odciągu trocin. Urządzenie jest jednofazowe, ale po dodaniu stycznika i odpowiedniego gniazda może służyć do maszyn trójfazowych. Wszystkie elementy zamontowane są na tzw. euroszynie (do zastosowań elektrycznych w każdej rozdzielnicy). Można to wykonać znacznie taniej - mocując np. na desce zwykłe gniazda natynkowe, a sam elektroniczny przekaźnik zamknąć w obudowie na 1 "esa", wyłącznik bezpiecznikowy też nie jest konieczny. Koszt brutto: przekaźnik EPP619 128,23 zł, rozdzielnica RN12 34,96 zł, gniazdo na szynę  (3 szt) 119,93 zł, wył. bezp. 16A 11,00 zł. Pozdrawiam z Olsztyna :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej